دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :انگیزه ها و عوامل موثر بر حضور تماشاچیان مسابقات کاراته در شهر تهران

تکه ای از متن پایان نامه :

دهه شصت بود که جهت آشنایی بیشتر با کاراته روز دنیا و پیشرفت در آن، اساتید ژاپنی به ایران دعوت شدند وسبک های مختلفی توسط این اساتید معرفی گردید، برای اینکه ایران بتواند همگام با کشورهای دیگر از پتانسیل کاراته بهره گیری نمود و بتواند در مجامع بین المللی حضور فعال داشته باشد. در سال ۶۸ گروهی از اساتید کاراته را جهت آموزش و اخذ نمایندگی در سبک های اصیل به ژاپن اعزام شدند که پس از آن تعداد سبک های کاراته در ایران بیشتر گردید که اکثرا آن سالها را دگرگونی و ایجاد تحول در کاراته ایران می نامند. در حال حاضر بالغ بر ۸۰ سبک کاراته زیر نظر فدراسیون کاراته ایران با جمعیت میلیونی فعالیت دارند و این جمعیت در کنیم، به ظرافت و تهذیب دست یافته و جزئیات اهمیت بیشتری می دهیم. کاراته برای رسیدن به فرم فعلی تغییرات مداومی داشته. در طول قرون، اصلاحات و تنظیمات زیادی صورت گرفته تا بدن را قادر سازد به حداکثر کارایی (استخراج انرژی) خود دست یابد. جستجوی مداوم برای یک فرم ایده آل، باعث به وجودآوردن زیبایی و هماهنگی در حرکات شده و بعنوان جوهر کاراته به شمار می رود. این باور که کاراته- دو برای درگیری آموخته می گردد یکنوع تحریف حقایق می باشد. کیمه در کاراته منحصر بفرد می باشد، بدلیل اینکه جوهر تمام تکنیک های کاراته می باشد، واضح می باشد که انجام تکنیک ها بدون بهره گیری از کیمه فقط تقلیدی از واقعیات می باشد. تمرینات مداوم تکنیک های کاراته، بدن و علی الخصوص طریقه اقدام عضلات و ستون فقرات را تغییر می دهد و بتدریج بدن بصورت یک استخوان بندی کاملا متناسب درآمده که در یک لحظه انفجار انرژی قادر به تولید قدرتی خارق العاده می باشد. این یعنی کیمه. (اصلانیان، ۱۳۷۲، ۱۵).

 

۲-۲ تماشاگران:

جمعیت تماشاچی، حضار، که در مباحث اجتماعی ورزشی به آنها “Audience” اطلاق می گردد،یکی از پایه‌های ورزش رقابتی معاصر به شمار می آیند. رهبران ورزش گفته اند که تما شاگران تأثیر مهمی بر عملکرد عمومی ورزش دارند، چه در زمینه های تمر ین ورزشی و دررقا بت واقعی وحتی در دروس تربیت بدنی.

لارسون متعقد می باشد که تماشاجیان جزء مکمل طبیت اصلی ورزش هستند؛ زیرا محیط یا جو اجتماعی مستقیم و زنده ای برای فرد بازیکن فراهم می آورند. کراتی تأکید می کند که ورزشکار با نبود تماشاگران نمی تواند در رقابت بازی خوبی ارائه دهد و یادآور می گردد که امروزه حضور تماشاچیان و تأثیرات آنها، برای همگان آشکار

انگیزه ها و عوامل موثر بر حضور تماشاچیان مسابقات کاراته در شهر تهران

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

این فایل ها تست های آزمون آزمایشی کارشناسی ارشد انتشارات سنجش و دانش می باشد که با پاسخ های کاملا” تشریحی ارائه می شود. شما می توانید از منوی جستجو (بالای سایت سمت چپ ) تست های دروس دیگر را پیدا کرده و رایگان دانلود کنید