دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :انگیزه ها و عوامل موثر بر حضور تماشاچیان مسابقات کاراته در شهر تهران

تکه ای از متن پایان نامه :

نیازهای بشر یکی از مفاهیم اساسی بازاریابی می باشد. احساس محرومیت همان نیاز می باشد. بشر دارای نیازهای پیچیده می باشد، این نیازها شامل نیازهای فیزیکی یا نیاز به غذا، پوشاک، گرما، سرما، امنیت و… نیازهای اجتماعی، نظیر نیاز به احساس تعلق و محبت و نیازهای شخصی، مانند دانستن و اظهار وجودند. این نیازها قسمتی اساسی از ساختار وجود بشر را تشکیل می دهند. وقتی نیازها تامین نشده باشد، شخص دو راه حل پیش رو دارد: اول به دنبال چیزی باشد که نیاز را تامین کند و دوم کوشش کند که به نحوی نیاز را تعدیل کند و شدت آن را کاهش دهد (خلیل آباد، ۱۳۷۳).

در بین تماشاگران انواع رشته های ورزشی انگیزه های مختلفی از حضور در بازی و تماشای مسابقه هست. یکی از کلیدهای اصلی برای توسعه استراتژی های مختلف بازاریابی فهم انگیزه‌ها و عوامل موثر بر حضور تماشاگران و طرفداران برای تماشای بازی می باشد که در نهایت منجر به رسیدن به اهداف تیم خواهد گردید.

برای رسیدن به اهداف تیم های ورزشی استراتژی های مختف برای ایجاد سود بیشتر بکار گرفته می گردد. برای مثال یکی از استراتژی ها ترفیع و توسعه در ارتباط با اجزای روانی حضور مثل هیجان و اجتماعی شدن یا اجزای محیطی مثل با خانواده یا دوستان بودن می باشد که این استراتژی ها بر حضور و تماشای بازی موثر می باشد. پس مدیران و بازاریابان ورزشی به شناخت عوامل مختلف روانی و محیطی موثر بر حضور تماشاگران در بازی دارند.

طبق پژوهش ژانگ و دیگران[۱] در سال ۱۹۹۶ حضور تماشاگران در بازی، درآمد تیم را تحت تاثیر قرار می هد، پس سود را افزایش می دهد. مدیران ورزشی می توانند با تشخیص انگیزه‌های اصلی حضور مثل طرفداری تیم، هیجان بازی، خارج شدن از روزمرگی و…به رفع موانع بر سر راه انگیزه های آنان پرداخته و حضور هرچه بیشتر و پر شور آنان را فراهم آورند. آگاهی از انگیزش تماشاگران اهمیت زیادی دارد، زیرا آنان با حضور گسترده خود به طرفداری مادی و معنوی از تیم می پردازند، با بلیط فروشی و تبلیغات در استادیوم و تلویزیون نیز منبع درآمد بسیار مهمی برای تیم به وجودمی آید و از این طریق تیم ها به جذب بازیکنان خوب اقدام کرده و امکانات خوبی هم در اختیار بازیکنان خود قرار می دهند و این اقدامات بر بازی تیم اثر مطلوب دارد. پس ضرورت پژوهش را بنا به دلایلی که ذکر گردید می توان به موارد زیر تقسیم نمود:

[۱] – Zhang and others

انگیزه ها و عوامل موثر بر حضور تماشاچیان مسابقات کاراته در شهر تهران

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

این فایل ها تست های آزمون آزمایشی کارشناسی ارشد انتشارات سنجش و دانش می باشد که با پاسخ های کاملا” تشریحی ارائه می شود. شما می توانید از منوی جستجو (بالای سایت سمت چپ ) تست های دروس دیگر را پیدا کرده و رایگان دانلود کنید