دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :انگیزه ها و عوامل موثر بر حضور تماشاچیان مسابقات کاراته در شهر تهران

تکه ای از متن پایان نامه :

پرسش نامه مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت. رفتار غیر اخلاقی مربیان، عملکرد نامناسب مدیران باشگاه، عملکرد نامناسب لیدرها، رفتار پرخاشگرانه گروه های وندالیست، قضاوت نادرست داور، هم چنین عدم رضایت از امکانات رفاهی استادیوم فوتبال و شرایط بحران های سیاسی از عوامل موثر بر رفتار خشونت آمیز به عنوان مهمترین هیجان منفی تماشاگران فوتبال شناخته گردید. چند ویژگی اقتصادی، اجتماعی و جمعیتی موثر بر رفتار هیجانی شدید تماشاگران مانند سن و شغل از دیگر یافته های این تحقیق می باشد.

  • معصومی (۱۳۸۷) در پایان نامه خود با عنوان بررسی انگیزه ها و عوامل موثر بر حضور تماشاگران در بازی فوتبال به نتایج زیر دست یافت: بیشتر تماشاگران یعنی ۲/۴۷ درصد افراد در محدوده سنی ۱۹ تا ۲۴ سال قرار داشتند. تماشاگران مجرد ۲۸/۷۱ درصد و تماشاگران متاهل ۲/۲۸ درصد جامعه را به خود اختصاص دادند. بیشتر افراد دارای سطح تحصیلات دبیرستان بودند که حدود ۴/۳۸ درصد جامعه را به خود اختصاص داد، بر طبق اظهار نظر تماشاگران درصد ۱ تا ۳ بار در سال برای تماشای بازیها حضور می یافتند و ۱/۳۱ درصد بین ۲۰۰ تا ۳۵۰ هزار تومان درآمد ماهیانه داشتند که بیشترین تعداد نیز در این سطح قرار داشت.

میانگین انگیزه ها به ترتیب از بزرگ به کوچک به ترتیب زیر بدست آمد: علاقمندی به تیم با ۷/۴، بیشترین میانگین را در بین انگیزه ها داشت. سپس هیجان بازی ۵/۴، علم به فوتبال با ۳/۴، پیروزی نیابتی ۲/۴، بازی پایاپای ۷/۳، گریز ۵/۳، خدمات به تماشاگران ۳/۳، سرگرمی ۳ و در نهایت، کمترین مقدار مربوط به علاقه مندی به بازیکنان با میانگین ۹/۱ بود.

در بررسی ارتباط بین انگیزه ها و میزان حضور تماشاگران نتایج نشان داد که حمایت از تیم، گریز، هیجان بازی، علم به فوتبال، بازی پایاپای، خدمات رفاهی و سرگرم کنندگی بازی ها با میزان حضور تماشاگران ارتباط معنی داری داشت، اما علاقه به بازیکن خاص و پیروزی نیابتی با میزان حضور تماشاگران ارتباط معنی داری نداشت.

  • فراخانلو و نیستان (۱۳۸۴) در تحقیق خود تحت عنوان بررسی توجه اقشار مختلف در خصوص حضور تماشاچیان زن در میادین و رقابت های ورزشی مردان پرداختند در این تحقیق عمده ترین دلیل تماشای مسابقات در ورزشگاه ها از نظر اقشار مختلف علاقه به دیدار مسابقات، ایجاد انگیزه در جوانان، برای ورزش کردن و کسب مقام قهرمانی برای ورزشکاران بود.

ورزشی نسبت به رضایتمندی تماشاگران و اهداف آنان برای تداوم جام فوتبال مالزی می باشد. عوامل مورد تحلیل شامل انگیزش و وفاداری نسبت به ارتباط میان مراتب ورزشی و رضایتمندی تماشاگران و اهداف آنان

انگیزه ها و عوامل موثر بر حضور تماشاچیان مسابقات کاراته در شهر تهران

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

این فایل ها تست های آزمون آزمایشی کارشناسی ارشد انتشارات سنجش و دانش می باشد که با پاسخ های کاملا” تشریحی ارائه می شود. شما می توانید از منوی جستجو (بالای سایت سمت چپ ) تست های دروس دیگر را پیدا کرده و رایگان دانلود کنید