دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :انگیزه ها و عوامل موثر بر حضور تماشاچیان مسابقات کاراته در شهر تهران

تکه ای از متن پایان نامه :

تکامل شیوه های اطلاع رسانی نمایان تر می باشد، از طرف دیگر، شکی نیست که میان ورزش و نیروهای گوناگون اجتماعی تاثیرات متقابلی هست (انور الخولی، ۱۳۸۳).

در راستای فعالیتهای ورزشی گروهی از افراد بعنوان ورزشکار خود در مسابقات و مبارزات شرکت می کنند و گروههای دیگر که توانایی یا امکان حضور در میادین ورزشی و رویارویی با حریف بطور مستقیم را ندارند. جهت رسیدن به آرزوهای درونی در ورزش مورد علاقه اش خود را در فعالیتهای یک فرد یا گروهی از افراد جامعه تحت عنوان تماشاچی و طرفدار تیم مورد علاقه در ورزشگاه ها حضور پیدا کرده و تیم مورد نظر را تشویق می کند و با پیروزی های تیم شادی کرده و با باخت آن در اندوه شکست می گریند. وجود علاقه مندان و مشتاقان ورزش در مسابقات ورزشی، هواداران متعصب و پر و پا قرص تیم های ورزشی و هواداران تندرستی و سلامتی که بی وقفه خواهان خدمات مناسب سریع و متنوع ورزشی می باشند باعث شده که ورزش به عنوان توسط ورزشگاه ارائه می گردد خواهد گردید. تلویزیون و پول، ورزش را به سمت حرفه ای شدن هدایت می کند. در بسیاری از کشورها بحث در آمد زایی باشگاه ها و خودگردان کردن آنها مطرح می باشد. این عامل مهمی برای فراهم کردن در آمد برای تیم ها مخصوصا در کشور ما که به سمت خصوصی سازی حرکت می کنیم می تواند باشد. مطالعه انگیزش به زبان ساده پی بردن به این مطلب می باشد که چه چیزی سبب  فعالیت افراد می گردد؟ (علوم روانشناسی مدیریت و سازمان ۱۳۸۱). به همین لحاظ پی بردن به انگیزه افراد از نظر مدیران ورزشی بسیار قابل توجه و اهمیت می باشد. مدیری که از انگیزه های تماشاگران آگاه باشد می تواند دلیل رفتارهای آنان را حدس زده و پیش بینی لازم را برای برطرف کردن مسائل و معضلات که بر سر راه حضور تماشاگران در ورزشگاه می باشد اقدام نماید.

 

۱-۱ بیان مسأله:

انگیزش از دیر باز مورد علاقه فلاسفه، اندیشمندان و به ویژه مربیان بزرگ بوده می باشد. از این رو مفهوم انگیزش وشناخت عواملی که موجب انگیزش بشر می گردند. یکی از پیچیده‌ترین بخش‌های روانشناسی و مدیریت امروز می باشد وکار علمی و پژوهش گسترده را می‌طلبد. هر یک از دانشمندان در تبیین عوامل انگیزش متاثر از فرهنگ شرایط اجتماعی حاکم نظریه های ابراز داشته اند. جای تردید نیست که توان انگیزش بشر درحدی بوده که توانسته می باشد عصر فرا صنعتی و متعاقب آن عصر تکنولوژی اطلاعات را پایه گذاری کند. علی رغم این

انگیزه ها و عوامل موثر بر حضور تماشاچیان مسابقات کاراته در شهر تهران

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

Posted in دسته‌بندی نشده