دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :انگیزه ها و عوامل موثر بر حضور تماشاچیان مسابقات کاراته در شهر تهران

تکه ای از متن پایان نامه :

بیشتر شهرت تماشاگران ورزشها به خاطر لذت روانی می باشد که با شناخت آنها از قهرمانان با تیم مخصوص به وجود می آید. شایع ترین تفسیری که از میزان آشنایی آنها از قهرمان به دست می آید تاکید دارد بر ستاره بازی ها که مورد پسند مردم می باشد و مرتبا بخاطر شهرت گسترده و تواضعشان مورد تمجید واقع می شوند اما اینها توصیف واقعی از شهرت قهرمانی که تحت هیچ شرایطی مورد تعریف واقع نمی گردد نمی تواند باشد (آدریانو، ۱۹۶۵).

انتخاب قهرمان مطلوب در حقیقت کاملا شخصی و بستگی به شرایط خاص دارد موارد قابل انتظار دستیابی به دستاوردهایی می باشد که تماشاگران را وا می دارد تا به عنوان کار شناسانی اقدام کنند که واقعا مواردی را در مورد این دستاوردها ارائه داده اند. تحلیل شخصیتی قهرمان کاملا مشخص می باشد و در بیشتر موارد کاملا موقعیتی می باشد. قهرمان در حقیقت فقط برای رقابت موجودیت دارد و احساسات طرفدارانش بستگی به دستاوردهای مورد انتظار از قهرمان مربوطه دارد. اما عامل مهمی که در شناخت شخصیت قهرمان خیلی مهم می باشد عامل قومی او می باشد. این شاید شامل نمایش خاصی از فروتنی این فرد باشد. قهرمان حرفه ایی اغلب از روشهای حرکتی سطح بالایی در برابر گروه محروم شده بهره گیری می کند که خیلی قابل توجه می باشد شاید قهرمان بوکس[۱]  بارزترین نمونه در زمان خودش برای سیاهان آمریکا باشد. هدف از تنوع در مشخص کردن قهرمان یعنی (انعکاس افتخار و شهرت او) این می باشد که تماشاگران یا طرفداران برای برآورد کردن انگیزه هایی مبنی بر حضور خودشان در تیمهای ویژه ای ثبت نام کنند در حقیقت بحث بر این می باشد که شخصی که می خواهد تصور عمومی خود را بالا ببرد ممکن می باشد با پیوستن به شخص یا تیم موفقی هدفهایش را برآورد سازد.

این پژوهش کوشش می کند تا انگیزه های حضور در بازی های نیمه نهایی ایرلند را در فوتبال گاله و هارلینگ را مورد مطالعه قرار دهد.

[۱] buis joe

انگیزه ها و عوامل موثر بر حضور تماشاچیان مسابقات کاراته در شهر تهران

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

Posted in دسته‌بندی نشده