دسته‌بندی نشده

دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد درباره الگوی مناسب ارزیابی عملکرد کارکنان دانشگاه علوم پزشکی ارتش جمهوری اسلامی ایران

دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :الگوی مناسب ارزیابی عملکرد کارکنان دانشگاه علوم پزشکی ارتش جمهوری اسلامی ایران

تکه ای از متن پایان نامه :

دیگر سازمان باشند)و مشتریان داخلی­شان ارائه گردد. دامنه بازخورد می­تواند افراد ذینفع دیگر از قبیل۱۲- مدیریت بر مبنای هدف[۱](MBO)

مدیریت بر مبنای هدف فلسفه­ای از مدیریت می باشد که سابقۀ آن می­تواند تا سال ۱۹۵۴ ردیابی گردد. هنگام کاربرد مدیریت بر مبنای هدف، افراد بایستی مراحل زیر را انجام دهند:

  1. تعیین و استقرار اهداف و مقاصد با همکاری سرپرستان
  2. تنظیم و تبین برنامه­های عملی
  3. مرور و تعدیل رفتار آنها
  4. ارزیابی بر مبنای دستیابی به اهداف برنامه­ریزی شده

موفقیت این برنامه به میزان زیادی بستگی به توانایی کارکنان و مدیران در استقرار اهداف قابل سنجش و اثبات در عملکرد دارد. در شکل ایده­ال، MBO مستلزم آنست که مدیریت سطوح بالاتر اهداف را تعیین و سپس به زیردستان خود اعلام کنند. زیردستان همان فرایند را دنبال می­کنند تا تمام سطوح کارکنان در سازمان اهداف را استقرار دهند و برنامه­های اجرایی را تنظیم کنند. نتیجه نهایی تبین روشنی از اهداف در سراسر سازمان می باشد، که به تکمیل اهداف کلی سازمانی منتهی می­گردد. به طور اختصار، مدیریت بر مبنای هدف فرایندی می باشد که در آن اهداف فردی و برنامه­های اجرایی طراحی می­گردد تا با اهداف کلی سازمانی که اجرا، بازنگری، و تغییر یافته می باشد جفت و جور گردد. افزون بر ممیزی­های غیر رسمی متداول، برنامه­های مدیریت بر مبنای هدف، ارزشیابی­های رسمی ادواری را نیز دخالت می­دهد. قصد نهایی از این مطالعه­ها، مشخص کردن معضلات پیش­بینی نشده قبلی و توسعه روش­هایی برای از بین بردن آن­ها می باشد. این مطالعه­ها تک به تک می­گردد، اما ممکن می باشد در برگیرنده بحث­های گروهی نیز باشد.(جزنی،۱۳۸۷،۳۱۵).

مشارکت مرئوس در هدفگذاری مانند مهمترین مزایای مدیریت بر مبنای هدف به شمار می­آید؛ زیرا از این طریق، مرئوس نیز در نیل به این اهداف سهیم و ذینفع می­گردد. پژوهش نشان داده می باشد کسانی که خود در تعیین اهداف مشارکت دارند، در نیل به آن اهداف بسیار موفق­تر از کسانی هستند که در این امر دخالتی ندارند. در اینجا رئیس و مرئوس در واقع، هر دو اعضای گروهی هستند که به یک مقصود، یعنی بهبود عملکرد و نیل به اهداف سازمانی فعالیت می­کنند. از نقاط قوت این روش می­توان گفت: این روش ارزیابی عملکرد به نتیجه محوری تاکید دارد. به کارکردهای برنامه­ریزی و کنترل کمک می­کند. باعث انگیزش کارکنان می­گردد. در خصوص نقاط ضعف این روش نیز می­توان گفت: مدیران وقت زیادی بایستی صرف آن کنند. حجم کاغذ بازی در سازمان را افزایش می­دهد.

[۱] Management By Objectives.

الگوی مناسب ارزیابی عملکرد کارکنان دانشگاه علوم پزشکی ارتش جمهوری اسلامی ایران

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

این فایل ها تست های آزمون آزمایشی کارشناسی ارشد انتشارات سنجش و دانش می باشد که با پاسخ های کاملا” تشریحی ارائه می شود. شما می توانید از منوی جستجو (بالای سایت سمت چپ ) تست های دروس دیگر را پیدا کرده و رایگان دانلود کنید