دسته‌بندی نشده

دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد رشته مدیریت الگوی مناسب ارزیابی عملکرد کارکنان دانشگاه علوم پزشکی ارتش جمهوری اسلامی ایران

دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :الگوی مناسب ارزیابی عملکرد کارکنان دانشگاه علوم پزشکی ارتش جمهوری اسلامی ایران

تکه ای از متن پایان نامه :

– اصل اجرا: اجرا کردن برنامه­های منابع انسانی در سازمان که شامل سه بعد می باشد: الف) ارتباطات: راجع به وجود، ماهیت و اهداف فعالیت­های منابع انسانی که در واحدها چه اندازه اطلاع رسانی شده می باشد ب) آموزش توجیهی: آشنایی فرد با شغل و اینکه چگونه فردی می­تواند کار را انجام دهد تا سرانجام اهداف سازمان تحقق یابد. پ) نظارت و طرح: در این قسمت مطالعه می­گردد که تمامی امکانات و منابع لازم و همچنین تعهد کارکنان نسبت به طرح آموزش تحقق یافته می باشد یا خیر.

۳- اصل پیگیری: عبارتست از مطابقت دوره با سیاست سازمانی و شامل شاخص­هایی می باشد که عبارتند از: بازبینی قبل از انجام فعالیت­های منابع انسانی – بازبینی پس از انجام فعالیت­های منابع انسانی- بازخورد (home.clara.net/charterads//iip staff plesentation may 2002 ).

۷- مدل محیط کار عالی[۱]

انجمن بین­المللی مدیریت منابع انسانی آمریکا  هر سال به ۱۰۰ شرکت برتر دنیا که رویکردهای خلاقانه و نوآورانه­ای را برای ایجاد اعتبار، احساس افتخار، صمیمت، انصاف و تکریم در درون محیط کاری­شان اجرا کرده­اند، جوایزی را تخصیص می­دهد، و در مجله فورچون ۱۰۰ معرفی می­کند. نکته قابل توجه در این مدل، این می باشد که دو سوم امتیاز، مبتنی بر نظرات کارکنان و یک سوم امتیاز، مبتنی بر پاسخ­های کارفرمای مربوطه می باشد. این جایزه در سطح شرکت­های کوچک و متوسط امریکا و کشورهای دنیا برگزار می­گردد. ابعاد و معیارهای این مدل همانطور که در نمودار ۲-۵ مشاهده می­شوند به توضیح زیر هستند(قلیچ­لی،۱۳۸۶، ۱۷۹):

سود، سهم بازار بیشتر، ارزش سهام بالاتر و آوازه سازمانی کمک قابل ملاحظه­ای کرده­اند. به طور اختصار، این سازمان­ها نتایج کسب و کار قابل اندازه­گیری و ملموسی بدست آورده­اند. جوایز بهترین­ها، ابتکار اقدام­هایی که نتایج کسب و کار مثبتی برای سازمان­ها ایجاد کرده­اند را شناسایی می­کنند. بدین ترتیب، جوایز بهترین­ها منبع ایده­ها، هدایت و ترغیب حرفه­ای­های منابع انسانی بوده­اند. این جوایز، شامل ده حوزه به توضیح زیر هستند که هر شرکتی براساس تمایل خود می­تواند در یک، یا چند یا همه این حوزه­ها شرکت کند.

حوزه­های ده­گانه جوایز بهترین­ها عبارتند از:

  1. مزیت رقابتی: سازمان برنامه­ای برای کمک به ایجاد و حفظ مزیت رقابتی نسبت به رقباء تدوین کرده می باشد.
  2. نتایج مالی: سازمان برنامه­ای برای ایجاد تغییری که به کاهش هزینه­ یا افزایش درآمد منتج گردد، تدوین کرده می باشد.

[۱] . Great place to work

الگوی مناسب ارزیابی عملکرد کارکنان دانشگاه علوم پزشکی ارتش جمهوری اسلامی ایران

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

این فایل ها تست های آزمون آزمایشی کارشناسی ارشد انتشارات سنجش و دانش می باشد که با پاسخ های کاملا” تشریحی ارائه می شود. شما می توانید از منوی جستجو (بالای سایت سمت چپ ) تست های دروس دیگر را پیدا کرده و رایگان دانلود کنید