دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :مطالعه سروده های شاعران ایرانی خارج از کشور با تکیه بر سروده های شاعران معاصر 

تکه ای از متن پایان نامه :

چشمگیر نیست. البته به دلیل تفاوت در حجم منابع در دسترس از شعرهای برون مرزی،  نمی توان بسامد دقیقی از کاربرد جناس به دست آورد ولی در بررسی تک تک شعرها و به استناد همین منابع متفاوت – از نظر حجمی- می توان گفت که خویی در شعر به صورت بسیار محسوسی از جناس بهره گیری کرده می باشد. علاوه بر آن در این کار خلاقیت نیز داشته و به نسبت دیگر شعرای برون مرزی، واژگان جدیدتر و متنوع تری وارد دایره جناس کرده می باشد مثل : لاش و لوش / خش و غش/ آنسان و بشر/ لاف و لاغ و… که این نشانگر وسعت دایره واژگانی وی و مهارت بهره گیری از آن می باشد. در شعر ژاله کاربرد جناس به صورت خلاق به نظر نمی رسد و این به خاطر نوع تفکر وی در باب هدف شعر می باشد که او را وادار می کند به “چگونه گفتن” به اندازه “چه گفتن” اهمیت ندهد. در صورتی که کیانوش نیز همین روش را دنبال می کند ولی  به خلاقیت و نوآوری به همان اندازه بها می دهد.نمونه آن هم جناس قرار دادن سوزناک و سوزاک  می باشد.مهدی فلاحتی،میرزا آقا عسگری و عباس صفاری شعرای میان سالی هستند که به صورت کمرنگ تری از جناس به عنوان ابزار موسیقی ساز بهره گیری می کنند . به خصوص  مهدی فلاحتی که حتی تنوع نیز در جناس های او دیده نمی گردد.در میان شعرای جوان تر مثلزیبا کرباسی و گراناز موسوی نیز جناس به چشم می خورد ولی شعر گراناز موسوی به نسبت هم سن و سالانش از این نظر غنی تر می باشد.

 

 

 

۲ -۱-۱-۱-۳-۲ همخوانی مصوت ها و صامت ها

اشتراک صامت ها و مصوت های موجود در سراسر یک شعر و نه تنها در مقاطع خاصی می تواند ابزاری موسیقی سازدر شعر باشد و به صورت های تکرارعین واژه ، هم حروفی و              هم صدایی در شعر نمایان می گردد. البته باید توجه داشت که صرف تکرار واژه یا صامت ها و مصوت ها شاید بتواند گشاید؟!/ این چه نمط بدعت می باشد/ کز تو بر آیین دوستی بیفزاید؟!”                           (همان، صص۱۹۲و۱۹۳)

 

تکرار تداعی کنندهصدای سه تار

  “آخر،/ این همه بالابلندان،/ این غولان،/ با شانه های استوارشان،/ با گیسوانشان تا شانه!/ آی ، این همه دیوانه،/ دیوانه،/ این همه بادام،/ بادام سیاه،/ سیاه،/ این همه دام،/ های،/ وای،/ این همه دام،/ دام،/ این همه دام!/

مطالعه سروده های شاعران ایرانی خارج از کشور با تکیه بر سروده های شاعران معاصر

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

این فایل ها تست های آزمون آزمایشی کارشناسی ارشد انتشارات سنجش و دانش می باشد که با پاسخ های کاملا” تشریحی ارائه می شود. شما می توانید از منوی جستجو (بالای سایت سمت چپ ) تست های دروس دیگر را پیدا کرده و رایگان دانلود کنید