دسته‌بندی نشده

دانلود پایان نامه ارشد درباره بررسی سروده های شاعران ایرانی خارج از کشور با تکیه بر سروده های شاعران معاصر

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :مطالعه سروده های شاعران ایرانی خارج از کشور با تکیه بر سروده های شاعران معاصر 

تکه ای از متن پایان نامه :

“رود خشک/ از ماهی گذشت/ و دریا/ تنها در یاد گوش ماهیان ماند” ( همان، ص ۹)

اینجا نیز گوش ماهیان را هم می توان گوشِ ماهیان خواند و هم گوشْ ماهیان.

 

“حالا/ باقی میم می باشد و داغ یاد نون/ و از تنوری که می شناختی/ باقی یک تن” ( همان، ص ۳۴)

نون هم می تواند به معنای حرف الفبا باشد و هم به معنی نونی که در تنور پخته می گردد.

 

“یاد آن زمان که نسیم کافی بود/ – تا هزاران تیغ به زخم زخم تن بوزد/ یادِ آن زمانِ وزیدنِ تیغ/ و حسِ هستیِ سوز” ( مهدی فلاحتی،‌ص ۸۸)

اینجا نیز سوز هم می تواند به معنای سوز و سرما به نسیم و وزیدن برگردد و هم به معنی سوزش به زخم.

 

 

همچون دون ژوان- نامی افسانه ای یافت)[۱]، کوواازیمودو(گوژپشت بسیار زشت و نیکدلی می باشد در رمان “گوژپشت نتردام “‌از  ویکتور هوگو)، اتلو( سردار و عاشق نگونبخت در نمایشنامه شکسپیر)، دزدمونا( دلبر و دلدار ناکام اتتلو)، یاگو( دشمن خونی اتللو)، رومئو،  ژانوس (در افسانه شناسی رومی ، خدای نگهبان  دروازه ها) ، ونوس(خدابانوی زیبایی و بهار و شکفتن)، آناهیتا(در افسانه شناسی ایرانی کمابیش همان ونوس می باشد)، بهرام(خدای جنگ و دلاوری)، اهورا(خدای یگانه در آیین زردشت)، کسانتیپ(همسر سقراط بود ،‌در تاریخ فلسفه نمادی از زشت رویی و بدخویی می باشد)، مدوسا ( ماده دیوی می باشد با گیسوانی از مار و نگاهی که در نگاه هر کس بیفتد او را بر جا سنگ می کند. پرسه ئوس ، پسر زئوس، سرانجام او را کشت و سرش را به ارمغان برای آتنا خواهر خود برد.)، آتنا( خدا بانوی دانش و هنر و صنعت)[۲] سیزیف،‌

مهدی فلاحتی نیز در صفحه ۳۲ کتابش به گندم های ممنوع اشاره می کند و                 میرزا آقا عسگری هم در صفحات ۱۵ و ۱۲۶ کتابش به فرشته های کاتب و انا الحق حلاج اشاره دارد.

[۱] توضیحات از شاعر می باشد

[۲] مطالبی که درباره شخصیت های اساطیری آمده می باشد به نقل از توضیحاتی می باشد که  اسماعیل خویی در پایان غزلواره “ژانوس ” در سایتش می دهد.

مطالعه سروده های شاعران ایرانی خارج از کشور با تکیه بر سروده های شاعران معاصر

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

این فایل ها تست های آزمون آزمایشی کارشناسی ارشد انتشارات سنجش و دانش می باشد که با پاسخ های کاملا” تشریحی ارائه می شود. شما می توانید از منوی جستجو (بالای سایت سمت چپ ) تست های دروس دیگر را پیدا کرده و رایگان دانلود کنید