دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :مطالعه سروده های شاعران ایرانی خارج از کشور با تکیه بر سروده های شاعران معاصر 

تکه ای از متن پایان نامه :

“رود خشک/ از ماهی گذشت/ و دریا/ تنها در یاد گوش ماهیان ماند” ( همان، ص ۹)

اینجا نیز گوش ماهیان را هم می توان گوشِ ماهیان خواند و هم گوشْ ماهیان.

 

“حالا/ باقی میم می باشد و داغ یاد نون/ و از تنوری که می شناختی/ باقی یک تن” ( همان، ص ۳۴)

نون هم می تواند به معنای حرف الفبا باشد و هم به معنی نونی که در تنور پخته می گردد.

 

“یاد آن زمان که نسیم کافی بود/ – تا هزاران تیغ به زخم زخم تن بوزد/ یادِ آن زمانِ وزیدنِ تیغ/ و حسِ هستیِ سوز” ( مهدی فلاحتی،‌ص ۸۸)

اینجا نیز سوز هم می تواند به معنای سوز و سرما به نسیم و وزیدن برگردد و هم به معنی سوزش به زخم.

 

 

همچون دون ژوان- نامی افسانه ای یافت)[۱]، کوواازیمودو(گوژپشت بسیار زشت و نیکدلی می باشد در رمان “گوژپشت نتردام “‌از  ویکتور هوگو)، اتلو( سردار و عاشق نگونبخت در نمایشنامه شکسپیر)، دزدمونا( دلبر و دلدار ناکام اتتلو)، یاگو( دشمن خونی اتللو)، رومئو،  ژانوس (در افسانه شناسی رومی ، خدای نگهبان  دروازه ها) ، ونوس(خدابانوی زیبایی و بهار و شکفتن)، آناهیتا(در افسانه شناسی ایرانی کمابیش همان ونوس می باشد)، بهرام(خدای جنگ و دلاوری)، اهورا(خدای یگانه در آیین زردشت)، کسانتیپ(همسر سقراط بود ،‌در تاریخ فلسفه نمادی از زشت رویی و بدخویی می باشد)، مدوسا ( ماده دیوی می باشد با گیسوانی از مار و نگاهی که در نگاه هر کس بیفتد او را بر جا سنگ می کند. پرسه ئوس ، پسر زئوس، سرانجام او را کشت و سرش را به ارمغان برای آتنا خواهر خود برد.)، آتنا( خدا بانوی دانش و هنر و صنعت)[۲] سیزیف،‌

مهدی فلاحتی نیز در صفحه ۳۲ کتابش به گندم های ممنوع اشاره می کند و                 میرزا آقا عسگری هم در صفحات ۱۵ و ۱۲۶ کتابش به فرشته های کاتب و انا الحق حلاج اشاره دارد.

[۱] توضیحات از شاعر می باشد

[۲] مطالبی که درباره شخصیت های اساطیری آمده می باشد به نقل از توضیحاتی می باشد که  اسماعیل خویی در پایان غزلواره “ژانوس ” در سایتش می دهد.

مطالعه سروده های شاعران ایرانی خارج از کشور با تکیه بر سروده های شاعران معاصر

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

این فایل ها تست های آزمون آزمایشی کارشناسی ارشد انتشارات سنجش و دانش می باشد که با پاسخ های کاملا” تشریحی ارائه می شود. شما می توانید از منوی جستجو (بالای سایت سمت چپ ) تست های دروس دیگر را پیدا کرده و رایگان دانلود کنید