دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :مطالعه سروده های شاعران ایرانی خارج از کشور با تکیه بر سروده های شاعران معاصر 

تکه ای از متن پایان نامه :

 

 

نتیجه:

تضمین علاوه بر اینکه مهارت شاعر را در خوش نشاندن بیت یا بند شاعر دیگر در اثرش نشان می دهد ؛ دستمایه های ذهنی وی را نیز برملا می کند.

 

 

 

۲-۱-۱-۲ -۴ پارادوکس

پارادوکس وقتی اتفاق می افتد که در شعر کلماتی بیاوریم که با هم ارتباط به ظاهر متناقض یا مهمل داشته اما در واقع حامل حقیقتی باشند که ازراه تاویل می توان به آن دست یافت. به بیانی دیگر؛ پارادوکس در ادبیات، بیانی می باشد که حقیقت دارد اما حقیقی به نظر نمی رسد. [۱]کلینت بروکس، منتقد انگلیسی در حدی به پارادوکس توجه نشان می دهد که آن را زبان روح و اساس شعر می شمرد.[۲]برای نشان دادن جایگاه پارادوکس در شعر برون مرزی به نمونه هایی ازآن اشاره می کنیم:

 

“از چه بر دیوار زندان لانه کردی؟/ وه که با پرواز آزادت مرا دیوانه کردی/ با چنین تاریکی روزان و تنهایی شب ها/ کی به پایان می رسد چشم انتظاری؟” (ژاله اصفهانی، مجموعه اشعار،ص۲۴۳)

[۱] ن.ک محمود فتوحی رود معجنی، بلاغت تصویر، تهران:سخن،۱(۱۳۸۶)،ص ۳۲۷

[۲] همان

مطالعه سروده های شاعران ایرانی خارج از کشور با تکیه بر سروده های شاعران معاصر

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

این فایل ها تست های آزمون آزمایشی کارشناسی ارشد انتشارات سنجش و دانش می باشد که با پاسخ های کاملا” تشریحی ارائه می شود. شما می توانید از منوی جستجو (بالای سایت سمت چپ ) تست های دروس دیگر را پیدا کرده و رایگان دانلود کنید