دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :الگوی مناسب ارزیابی عملکرد کارکنان دانشگاه علوم پزشکی ارتش جمهوری اسلامی ایران

تکه ای از متن پایان نامه :

نامیده می­گردد زیرا ارزیابی­کنندگان تمایل به یادآوری آن رفتارهایی دارند که اخیرا (معمولا در دو هفته گذشته) رخ داده می باشد. از سوی دیگر، هنگامی که سرپرستان به طور مستمر گزارش­های روزانه از رفتار کارکنان نگهداری می­کنند، ممکن می باشد مسائل دیگری به وجودآید. بعضی از کارکنان، با آگاهی از یاداشت­برداری سرپرستان از رفتار آنها، بگونه­ای ناراحت و ناآرام می­شوند. گروهی دیگر گرایش به مخفی کردن آن رفتارهایی دارند که احساس می­کنند اثر معکوس بر رتبه­بندی و قضاوت در آن­ها می­گذارد. در هر حال، دستاورد نهایی این می باشد که بازنگری­های عملکرد تحریف شده می باشد(جزنی،۱۳۷۸، ۳۱۲).

۵- روش توزیع اجباری

سیستم توزیع اجباری ارزیابی شاغلین برای اولین بار توسط فردی به نام ژوزف تیفین[۱] ابداع گردید. مبنای چنین سیستمی براساس یک سری اطلاعات آماری به مقصود رفع نقایص سیستم مقیاس خطی ابداع گردیده می باشد. در این سیستم سرپرستان واحدهای سازمانی موظفند که ارزیابی کار کارکنان واحد خویش را به صورت کلی نزد خود انجام داده و براساس توزیع فراوانی یک منحنی نرمال آماری که به توضیح زیر تنظیم شده باشد، اقدام ارزیابی را انجام دهند.

حداقل شایستگی         ۱۰ درصد کارمندان

مرحله متوسط           ۲۰ درصد کارمندان

مرحله خوب             ۴۰ درصد کارمندان

مرحله بسیار خوب       ۲۰ درصد کارمندان

مرحله عالی            ۱۰ درصد کارمندان

یک نکته قابل توجه درمورد ارزیابی توزیع فراوانی تعداد کارکنان در گروه­های مختلف که دارای یک منحنی نرمال آماری می باشد، این می باشد که سرپرستان موظف­اند حدود مراحل منحنی نرمال را رعایت کنند، که این امر از آزادی اقدام آنان در تعیین درجات با دادن نمرات نامناسب درمورد شایستگی کارمندان جلوگیری می­نماید. بدین ترتیب سرپرستان موظف­اند که در ارزیابی شاغلین زیردست خویش از تمایل به یک سوی خاص که قسمت اعظم وزن امتیازات را در یک نقطه متمرکز می­سازد، خوداری نموده و کوشش کنند که نظرات خود را در دامنه وسیع­تر به صورت یک توزیع فراوانی نرمال منعکس سازند. از دیگر نقاط ضعف این روش این می باشد که اگر در یک واحد سازمانی افراد هم­توان و هم­تراز از نظر تخصص و کارایی پیدا نمود شوند، اقدام ارزیابی به خوبی انجام نمی­پذیرد زیرا برخلاف میل بایستی از ماهیت حقیقی کار آنها چشم­پوشی نمود و سرپرست مجبور می­گردد افراد را در گروه­های خاصی که تمایل و یا استحقاق جا گرفتن در آن را ندارند، قرار دهد که این خود بزرگ­ترین عیب در امر قضاوت به شمار می­رود(رفیع­زاده،۱۳۹۲، ۳۲۲).

[۱]Tiffin.J .

الگوی مناسب ارزیابی عملکرد کارکنان دانشگاه علوم پزشکی ارتش جمهوری اسلامی ایران

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

این فایل ها تست های آزمون آزمایشی کارشناسی ارشد انتشارات سنجش و دانش می باشد که با پاسخ های کاملا” تشریحی ارائه می شود. شما می توانید از منوی جستجو (بالای سایت سمت چپ ) تست های دروس دیگر را پیدا کرده و رایگان دانلود کنید