دسته‌بندی نشده

پایان نامه کارشناسی ارشد با موضوع الگوی مناسب ارزیابی عملکرد کارکنان دانشگاه علوم پزشکی ارتش جمهوری اسلامی ایران

دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :الگوی مناسب ارزیابی عملکرد کارکنان دانشگاه علوم پزشکی ارتش جمهوری اسلامی ایران

تکه ای از متن پایان نامه :

ث) رویکرد کیفیت: چهار رویکرد پیش گفته رویکردها سنتی به اندازه‌گیری و ارزیابی عملکرد کارکنان تلقی می‌شوند. دو ویژگی اصلی رویکرد کیفیت؛ مشتری‌گرایی و رویکرد پیشگیری از خطا هستند. ارتقاء رضایت مشتریان داخلی و خارجی از اهداف اولیه و اساسی رویکرد کیفیت می باشد.

– روش ثبت وقایع حساس[۱]

– روش چک لیست[۲]

– روش مقیاس رتبه‌ای رفتاری[۳]

– مقیاس مشاهده رفتار[۴]

کانون توجه در این ارزیابی­ها خصوصیات رفتاری می­باشد. در همین راستا نظریه­های رفتار رهبری مبنای ارزیابی عملکرد قرار می­گیرند. پس هدف از این نظریه­ها، شناسایی رفتارهایی می باشد که با رهبری موثر همراه هستند و محققان تصور کردند، رفتارهای رهبران موثر به نوعی با رفتارهای رهبران غیر موثر تفاوت دارند. به مرور زمان این مطالعات توسعه یافته و جنبه اقتضایی به خود گرفتند، بطوریکه براساس نظریه­های اقتضایی رهبری برای ارزیابی عملکرد کارکنان و مدیران بایستی به شیوه رفتار آنان براساس وضع و موقعیت توجه نمود. مطالعات نشان می­دهند در این روش ارزیابی نیز به عوامل ذهنی توجه می­گردد. اما بنظر می­رسد با در نظر داشتن گستره عملیاتی این نوع روشهای ارزیابی، نمی­توان بطور کامل بر ذهنی بودن این روشها انگشت گذاشت، زیرا اهمیت این روش­ها موجب شده می باشد که دانشمندان علوم رفتاری نسبت به غنی کردن روش­های ارزیابی براساس گرایش­های رفتاری همت بگمارند. از آن جمله می­توان به فعالیت­های ” مرکز مطالعات رهبری” در امریکا اشاره نمود که توسط بلانچارد و همکارن اداره می­شوند(کوپرز[۵] و همکاران، ۲۰۰۰).

ج) روش­های مبتنی بر نتایج

– روش مدیریت بر مبنای اهداف[۶]

– روش کارت امتیازی متوازن

به مقصود اجتناب از معضلات آمیخته با نظام­های ارزیابی مبتنی بر ویژگی­های فردی و رفتاری، در ارزیابی می­توان به جای رفتارها، نتایج حاصله از رفتارهای کاری را مورد اندازه­گیری قرا داد. لذا برای ارزیابی عملکرد کارکنان به اندازه­گیری نتایج کار کارکنان پرداخته و از شاخص­هایی مانند میزان تولید، میزان ارائه خدمات،

[۱].Critical Incident Method

[۲].Checklist

[۳].Behaviorally Anchored Rating Scale(BARS)

[۴].Behavior Observation Scale(BOS)

 Cooper.[5]

[۶].Management by Objectives

 

الگوی مناسب ارزیابی عملکرد کارکنان دانشگاه علوم پزشکی ارتش جمهوری اسلامی ایران

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

این فایل ها تست های آزمون آزمایشی کارشناسی ارشد انتشارات سنجش و دانش می باشد که با پاسخ های کاملا” تشریحی ارائه می شود. شما می توانید از منوی جستجو (بالای سایت سمت چپ ) تست های دروس دیگر را پیدا کرده و رایگان دانلود کنید