دسته‌بندی نشده

پایان نامه ارشد با موضوع بررسی سروده های شاعران ایرانی خارج از کشور با تکیه بر سروده های شاعران معاصر

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :مطالعه سروده های شاعران ایرانی خارج از کشور با تکیه بر سروده های شاعران معاصر 

تکه ای از متن پایان نامه :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

می گردد. [۱]در شعر، ساختار ، تشکیل و تنظیم ارتباطی می باشد قوی و یکپارچه بین همه عناصر شعر که شاعر آن را با به کار بردن تدابیر فن شعر به وجود می آورد.

در بررسی همه جانبه و دقیق شعر برون مرزی ایران ،در نظر داشتن ساختار، لازم و ضروری می باشد چرا که بخشی از قوت و ضعف شاعر در نحوه به کار گیری ابزارهای ادبی برای بیان مؤثرتر موضوع در این سطح  نمایان می گردد. هرچند پرداختن به این موضوع، بحثی دقیق و درازدامن را می طلبد ، اما در این مجال، سعی می کنیم در حد امکان به نکات اساسی و مهم در  ساختار شناسی شعر برون مرزی ایران در دو سطح زبانی و ادبی بپردازیم.

 

 

 

۲-۱ سطح زبانی

محور همه تحولات شعر،‌زبان و اجزای آن می باشد. زبان پدیده بسیار پیچیده ای می باشد که در  سه حوزه موسیقی ، لغت و دستور زبان  درخور بررسی می باشد.

 

 

 

۲-۱-۱ موسیقی

از آنجا که شعر و موسیقی ارتباط ای تنگاتنگ دارند و به جرأت می توان گفت :” شعر چیزی نیست غیر از به موسیقی رسیدن کلام”[۲] ، آغاز باید تعریفی دقیق از موسیقی ارائه کرد ، سپس به بررسی انواع آن در شعر برون مرزی پرداخت.

[۱] سیما داد. فرهنگ اصطلاحات ادبی.تهران : مروارید، چ ۱(۱۳۷۸) ذیل ساختار

[۲] محمد رضا شفیعی کدکنی،. موسیقی شعر. تهران: آگاه، چ ۴۱ (۱۳۷۰)،ص ۲۹۴

مطالعه سروده های شاعران ایرانی خارج از کشور با تکیه بر سروده های شاعران معاصر

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

این فایل ها تست های آزمون آزمایشی کارشناسی ارشد انتشارات سنجش و دانش می باشد که با پاسخ های کاملا” تشریحی ارائه می شود. شما می توانید از منوی جستجو (بالای سایت سمت چپ ) تست های دروس دیگر را پیدا کرده و رایگان دانلود کنید