دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :مطالعه سروده های شاعران ایرانی خارج از کشور با تکیه بر سروده های شاعران معاصر 

تکه ای از متن پایان نامه :

و باز نگاه ،/ نگاه،/ نگاه،/ که با حسرت / از لابه لای گیسو و تن و .. و انگشتان دست و پایم/ می گذرندٍٍ؛ / … دستانت را نمی سوزاند مگر؟/ مگر نمی سوزاندت؟/ چرا نمی سوزد آن دستها؟/ چرا نمی سوزاند؟/ دل ، دل ،/ دل ،دل،/ دل ، دل من می باشد،/ دل من می باشد / این سه تار! / آرام،/ رام،/ آرام،/ رام،/ آرام،/ رام….” (زیبا کرباسی، دریا غرق می گردد، ص ۹۹ )

 

تکرار صامت”خ” تداعی صدای خراش:

“… خوابهای تو را /با کدام خاطره / تعبیر می توانم کرد؟/ شب پره بر پوست نازک مهتاب / پنجه کشید / و خون خدایان / بر آسمان یخ زده خشکید/ خوابهای تو را / با کدام خاطره / تعبیر می توانم کرد؟”( مهدی فلاحتی، کندوی رفته با باد، ص ۲۸)

 

تکرار صامت”خ”:

“سالها پشت آن پنجره/ پت پت کنان می سوخت/ و سرسرای آن خانه هیچگاه/ از خیال لخت خلخال هایت خالی نشد” (همان، ص ۵۵)

 

تکرار صامت”ب”:

“و هر وقت نبوده ای سهمت را/از هر برگ و بارانی که بر چترم باریده می باشد/کنار           گذاشته ام” (عباس صفاری، دوربین قدیمی، ص۱۸)

 

تکرار صامت “ب” :

“بی بو/ بی بو/ بی مهر/ بی نام/ می بَرندم/ بی داد/ بی آب بر گلوی خشکم/ بی تاب/   می بَرندم/ می نویسم:/ گلویم بیابانیست/. می بُرندم/ بخوان!”

(گرانازموسوی،آوازهای زن بی اجازه، ص۳۰)

 

مطالعه سروده های شاعران ایرانی خارج از کشور با تکیه بر سروده های شاعران معاصر

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

Posted in دسته‌بندی نشده