دسته‌بندی نشده

پایان نامه ارشد با موضوع سروده های شاعران ایرانی خارج از کشور با تکیه بر سروده های شاعران معاصر

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :مطالعه سروده های شاعران ایرانی خارج از کشور با تکیه بر سروده های شاعران معاصر 

تکه ای از متن پایان نامه :

و باز نگاه ،/ نگاه،/ نگاه،/ که با حسرت / از لابه لای گیسو و تن و .. و انگشتان دست و پایم/ می گذرندٍٍ؛ / … دستانت را نمی سوزاند مگر؟/ مگر نمی سوزاندت؟/ چرا نمی سوزد آن دستها؟/ چرا نمی سوزاند؟/ دل ، دل ،/ دل ،دل،/ دل ، دل من می باشد،/ دل من می باشد / این سه تار! / آرام،/ رام،/ آرام،/ رام،/ آرام،/ رام….” (زیبا کرباسی، دریا غرق می گردد، ص ۹۹ )

 

تکرار صامت”خ” تداعی صدای خراش:

“… خوابهای تو را /با کدام خاطره / تعبیر می توانم کرد؟/ شب پره بر پوست نازک مهتاب / پنجه کشید / و خون خدایان / بر آسمان یخ زده خشکید/ خوابهای تو را / با کدام خاطره / تعبیر می توانم کرد؟”( مهدی فلاحتی، کندوی رفته با باد، ص ۲۸)

 

تکرار صامت”خ”:

“سالها پشت آن پنجره/ پت پت کنان می سوخت/ و سرسرای آن خانه هیچگاه/ از خیال لخت خلخال هایت خالی نشد” (همان، ص ۵۵)

 

تکرار صامت”ب”:

“و هر وقت نبوده ای سهمت را/از هر برگ و بارانی که بر چترم باریده می باشد/کنار           گذاشته ام” (عباس صفاری، دوربین قدیمی، ص۱۸)

 

تکرار صامت “ب” :

“بی بو/ بی بو/ بی مهر/ بی نام/ می بَرندم/ بی داد/ بی آب بر گلوی خشکم/ بی تاب/   می بَرندم/ می نویسم:/ گلویم بیابانیست/. می بُرندم/ بخوان!”

(گرانازموسوی،آوازهای زن بی اجازه، ص۳۰)

 

مطالعه سروده های شاعران ایرانی خارج از کشور با تکیه بر سروده های شاعران معاصر

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

این فایل ها تست های آزمون آزمایشی کارشناسی ارشد انتشارات سنجش و دانش می باشد که با پاسخ های کاملا” تشریحی ارائه می شود. شما می توانید از منوی جستجو (بالای سایت سمت چپ ) تست های دروس دیگر را پیدا کرده و رایگان دانلود کنید