دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :مطالعه سروده های شاعران ایرانی خارج از کشور با تکیه بر سروده های شاعران معاصر 

تکه ای از متن پایان نامه :

دگرگون کند. به روی کار آمدن ادبیات مدرن و در پی آن پست مدرن، تمامی، نشأت گرفته ازادبیات مهاجرت می باشد.[۱]

نکته قابل توجه دیگری که در این باره بایستی ذکرشود این می باشد که: ادبیات مهاجرت به این شکل که ما در ایران و زبان فارسی به آن توجه می کنیم و آن را مورد بحث قرار می دهیم هیچ گاه در غرب مورد توجه ، مطالعه و چالش قرار نگرفته می باشد ؛زیرا که شاعر و نویسنده مهاجر در غرب، میان سرزمین مادری خویش و کشور میزبان چندان تفاوتی نمی بیند. سرزمین مادری او و کشور میزبان دارای فرهنگ مشترک و پیشینه تاریخی یکسان بوده و تنها در موارد ریزی تفاوت دارند. حتی زبان هر دو کشور، انشعاباتی از یک زبان باستانی می باشد.همین امر سبب می گردد که جایگاه مهاجری که از یک کشور شرقی جهان سومی به غرب می رود بسیار متفاوت باشد با – به عنوان نمونه- جایگاه مهاجری آلمانی مانند برتولت برشت که از یک جای غرب به جای دیگری از غرب گریخته می باشد. حتی اگر دلیل مهاجرت وی وحشی گری نازی ها باشد.[۲] ولی با وجود این، ادبیات مهاجرت در غرب، عامل تحولات مهمی در ادبیات اروپا و آمریکا بوده و هست.

 

 

 

۱-۵  مهاجرت در ادبیات فارسی از آغاز تا امروز

جابه جایی به هر شکلی که صورت بگیرد ، چه به صورت “مسافرت” که هرچند گاهی به دازا می انجامد اما شخص، قصد اقامت دائم ندارد ، چه به صورت ادبیات ایران مطرح کرد.[۳] در به دست آوردن چنین جایگاه ادبی، عاملی تاثیرگذارتر از “تبعید” درزندگی مسعود نمی تواند باشد.

“کارنامه بلخ”، نیز مثنوی ای می باشد که سنایی به محض خروج مرموزش از غزنه و ورود به بلخ در حدود سال های ۵۰۲ و۵۰۸ ه.ق سرود که آمیزه بی نظیری از هجو و حسب حال به شمار می رود و نشانگر گام تازه ای در مسیر حرفه جدید وی به عنوان خطیب وواعظ می باشد[۴]

[۱] ن.ک. آناهیتا حسین زاده” ادبیات مهاجرت”، راه مردم، ۶/۷/۸۵

[۲] ن.ک. ارسلان عبداللهی “حاشیه ای بر ادبیات مهاجرت”حیات نوی اقتثادی،۵/۵/۱۳۸۲

[۳] ن.ک.یحیی کاردگر،.”بازتاب شعر مسعود سعد در آثار سعدی”. کاوشنامه، سال۶،ش۱۱،۲۸/۹/۱۳۸۴٫

[۴] سونیل شارما، ،م:لیلا آقایانی چاوشی”شاعر در غربت”،هنر، ش۶۸، تابستان ۱۳۸۵

مطالعه سروده های شاعران ایرانی خارج از کشور با تکیه بر سروده های شاعران معاصر

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

این فایل ها تست های آزمون آزمایشی کارشناسی ارشد انتشارات سنجش و دانش می باشد که با پاسخ های کاملا” تشریحی ارائه می شود. شما می توانید از منوی جستجو (بالای سایت سمت چپ ) تست های دروس دیگر را پیدا کرده و رایگان دانلود کنید