دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :مطالعه سروده های شاعران ایرانی خارج از کشور با تکیه بر سروده های شاعران معاصر 

تکه ای از متن پایان نامه :

“نگاهت داغ/ بوسه هایت داغ داغ/ آغوشت داغ داغ داغ/ دروغ هایت اما از همه داغ تر !/ چقدر سرد می باشد هوا پسر!” (زیبا کرباسی ،جیز، ص۸۰)

 

 

 

 نتیجه:

در شعرهای برون مرزی هر سه حالت تکرار یعنی : تکرار عین واژه، هم حروفی و هم صدایی– هرچند بسیار اندک –  به چشم می خورد. این گونه تکرارها  علاوه بر اینکه برای گوش لذت بخش می باشد؛ آنگاه که تداعی گر معنایی خاص باشد خلاقیت هنری محسوب  می

 

۲-۱-۱-۲ -۱ ایهام

ایهام وقتی اتفاق می افتد که شاعر با انتخاب کلمه ای دو معنایی، ذهن خواننده یا شنونده را بر سر دو راهی بگذارد به صورتی که در یک لحظه نتواند تصمیم بگیرد که کدام یک را انتخاب کند. وقتی دو احتمال، رویاروی یکدیگر قرار می گیرند ، نوعی موسیقی معنوی پدید می آید که در خواننده یا شنونده ایجاد لذت هنری می کند و” هرچه درباره‌‌آن بیشتر بیندیشیم امتداد این موسیقی را بیشتر احساس می کنیم.”[۱]اینک نمونه هایی از آن در شعر برون مرزی:

 

“انگار شهریور بود/ مثل تیر اما/ رد شدی در من” (گراناز موسوی،آوازهای.. ، ص ۲۶)

تیر به دومعنی: ۱- چهارمین ماه سال که با شهریور تناسب دارد و۲- به معنی گلوله یا تیرِ کمان ، که با فعل “رد شدن در”‌تناسب دارد. و مثل تیر رد شدن کنایه ایست از به سرعت گذشتن.

 

[۱] ن.ک شفیعی کدکنی، محمد رضا. موسیقی شعر. تهران: آگاه، ۴۱ (۱۳۷۰)،ص ۳۰۷

 

مطالعه سروده های شاعران ایرانی خارج از کشور با تکیه بر سروده های شاعران معاصر

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

Posted in دسته‌بندی نشده