دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : ارزیابی کتابخانه های دانشکده های دانشگاه آزاد اسلامی

تکه ای از متن پایان نامه :

کتابخانه دانشگاه بایستی جالب و جذاب و زمینه لازم را برای فعالیت ها و نهایت بهره را فراهم سازد . عوامل خالص در این زمینه عبارتند از :

کیفیت های عمومی محیط که بر تثلیث کتابخانه تاثیر خواهند گذاشت . ( روشنایی ، تهویه ، کنترل حرارت ، رطوبت ، انتقال افقی و عمودی مواد ، وسایل ایمنی و غیره . )

شکل مخازن ؛

تعداد و انواع سالن های مطالعه ؛

ارتباط مخازن و سالنهای مطالعه ؛ ارتباط واحدهای خدماتی با یکدیگر ؛

جریان موثر مواد ؛

کفایت فضا برای کارمندان و فعالیتهای آنها .

اگر جامعه دانشگاهی از موقعیت خاص کتابخانه در سازمان اداری دانشگاه بی اطلاع باشد و مسئولیت ها و قدرت رئیس کتابخانه به طور صحیح معین نشود ، سوء تفاهم ، تضاد و اغتشاش به وجود می آید که به ضرر دانشگاه و کتابخانه می باشد . کتابخانه در ارتباط نزدیک با تعلیمات و تحقیقات لازم می باشد رسما به عنوان یکی از واحد های بزرگ آکادمیکی پذیرفته شده و مدیر آن نیز همواره به طور مستقیم در برنامه ریزی ها ، و تصمیم گیریهای دانشگاهی شرکت کند . بنا به علت های مشابه ، این شخص گزارشهای خود را مستقیما به رئیس دانشگاه تسلیم می کند .

نیاز مسلم موسسات آموزش عالی به شرکت و دخالت اعضای هیئت علمی در امور کتابخانه باعث ایجاد کمیته مشورتی در کتابخانه شده می باشد  .به علت تأثیر اساسی کتابخانه در تعلیم و پژوهش و در نتیجه نیازی که به ارتباط مداوم و نزدیک کتابخانه و اعضای هیات علمی هست ، وجود کمیته از ارزش زیادی برخوردار می باشد . کمیته بایستی جنبه مشورتی داشته باشد و مسئولیتهای آن به طور صریح طرح گردد .

استاندارد ه / ۲

سازمان اداری و حاکم بر کتابخانه دانشگاه بایستی به طور آشکار مشخص گردد و با سازمان اداری دانشگاه و نیز نیازهای خاص کتابخانه متناسب باشد .

ارزیابی کتابخانه های دانشکده های دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج براساس استانداردهای کتابخانه های دانشگاهی ایران.

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

این فایل ها تست های آزمون آزمایشی کارشناسی ارشد انتشارات سنجش و دانش می باشد که با پاسخ های کاملا” تشریحی ارائه می شود. شما می توانید از منوی جستجو (بالای سایت سمت چپ ) تست های دروس دیگر را پیدا کرده و رایگان دانلود کنید