دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :انگیزه ها و عوامل موثر بر حضور تماشاچیان مسابقات کاراته در شهر تهران

تکه ای از متن پایان نامه :

پس از مستقر روابط بین چین و اوکیناوا در دوران پادشاهی ساتو در سال ۱۳۷۲ سی و شش خانواده از چین به اوکیناوا آمدند تا تبادل فرهنگی داشته باشند در بین این افراد کسانی بودند که در هنرهای رزمی مهارت داشته که پس از سکونت در دهکده کومه در اوکیناوا رشد و علاقه به کمپوی چینی بیشتر گردید.

کاراته ایران نگاشته می باشد. ایران جزء یکی از کشورهایی می باشد که علاقه زیادی به هنرهای رزمی داشته و از قدیم الایام در این رشته فعالیت می کردند. کاراته در دهه چهل توسط شخصی بنام ایوب ماشینچیان در کاخ جوانان بصورت ابتدایی تمرین می گردد می باشد.

در همان سالها شخصی بنام فرهاد وارسته به جهت ادامه تحصیل راهی آمریکا می گردد و همزمان با تحصیل در رشته کاراته نیز نزد اساتید ژاپنی این هنر را فرا می گیرد. پس از اخذ درجه دکترا در رشته علوم سیاسی و کمربند مشکی در کاراته در سال ۱۳۴۴ وارد ایران گردید. و شروع به آموزش کاراته بصورت پراکنده می نماید. پس از یکسال در باشگاه رضایار که بعدها به آکادمی کاراته نامگذاری گردید برای تعلیم اختصاصی کاراته سبک ” کان ذن ریو” تاسیس گردید که علاقمندان زیادی جذب رشته کاراته شدند. گفتنی می باشد که درآن زمان سبک های شوتوکان زیر نظر استاد نصرتیان، سبک وادوریو زیر نظر استاد آقا میر و سبک کیوکشین زیر نظر استاد شیرزاد تعلیم داده می گردید.

سبک کان ذن ریو که قدیمی ترین سبک فعال کاراته در ایران بود توانست با انتخاب نفرات برتر بعنوان تیم ملی کاراته ایران در مسابقات قهرمانی جهان کاراته در سال ۱۹۷۷ در توکیو برگزار گردید، حضور قدرتمند داشته باشد و عنوان سومی قهرمانی جهان را کسب نماید. و در سال ۱۹۷۹ نیز تیم ملی کاراته توانست در مسابقات قهرمانی آسیا عنوان سومی کومیته را از آن ایران نماید. سابقه کوتاه این سبک نشان داد که از نظر کاربرد با توفیق هایی توام بوده و کسانی که در این سبک کار کرده اند جنگجویان خوبی بوده اند و در مبارزه بر اثر عدم محدودیت در اجرای تکنیک های دست و پا توانسته اند بخوبی بدرخشند.

۲-۱-۲-۱ تأسیس فدراسیون کاراته در ایران:

سال ۱۳۵۱ بود که فدراسیون کاراته ایران تاسیس گردید و دکتر فرهاد وارسته بنیانگذار سبک کان ذی ریو به ریاست فدراسیون کاراته منصوب گردید. فعالیت فدراسیون کاراته با ۴ سبک (کان ذن ریو، شوتوکان، وادوریو و کیوکوشین) تا سال ۱۳۶۵ تداوم داشت.

انگیزه ها و عوامل موثر بر حضور تماشاچیان مسابقات کاراته در شهر تهران

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

این فایل ها تست های آزمون آزمایشی کارشناسی ارشد انتشارات سنجش و دانش می باشد که با پاسخ های کاملا” تشریحی ارائه می شود. شما می توانید از منوی جستجو (بالای سایت سمت چپ ) تست های دروس دیگر را پیدا کرده و رایگان دانلود کنید