دانلود پایان نامه

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   بررسی تطبیقی اثر اکراه در اقرار در  فقه امامیه و نظام حقوقی ایران

تکه ای از متن پایان نامه :

مورد پیدا کند. کارشناس در امر قضاء دخالت ندارد و لازم نیست به اصول دادرسی و علم حقوق وارد باشد، کارشناس نظر فنی، کارشناسی و علمی می‌دهد و قاضی از این نظر بهره گیری می‌کند. هر چه دعاوی پیچیده‌تر باشد نیاز به کارشناسی بیشتر می باشد و با گسترش علوم، صدها رشته کارشناسی پیدا شده می باشد. اصولاً اخذ نظر کارشناسی وقتی می باشد که یک امر تخصصی در بین باشد، و دادگاه نتواند رأساً به‌نظر علمی که در خصوص مورد لازم می باشد، برسد و ناچار باشد به کارشناسی متوسل گردد. در اسنادی ادعای جعل می‌گردد کارشناس باید امر تطبیق را صورت دهد و اظهار نظر نماید، مالکی ادعا می‌کند مالک مجاور با حفر چاه، قنات او را خشک کرده، کارشناس باید اعلام نظر کند که اقدام مالک مجاور تا چه حد به قنات صدمه وارد آورده و خسارت چه میزان می باشد، با این ترتیب مراجعه به کارشناس در مسائل موضوعی می باشد نه حکمی. بهره گیری از کارشناسی در دادگستری و در تصمیمات قضایی به این معنی می باشد که احکام و تصمیمات قضایی باید پایه و اساس علمی و فنی و محاسباتی داشته باشد. ارجاع به کارشناس می‌تواند برحسب نظر دادگاه، برحسب تقاضای هر دو طرف دعوی و یا برحسب تقاضای یکی از اصحاب دعوی صورت پذیرد. بعد از این که دادگاه تشخیص داد که باید از نظریه کارشناس بهره گیری گردد قرار ارجاع به کارشناس را صادر می‌نماید. در قرار دادگاه باید موضوعی که عقیده کارشناس نسبت به آن لازم می باشد و مدتی که کارشناس باید اظهار عقیده کند معین ‌گردد. موضوع عقیده کارشناس از آن جهت در قرار لازم می باشد که تکلیف کارشناس روشن باشد و مطالبی غیر مربوط را جواب ندهد. قید مدت کارشناسی نیز برای آن می باشد که توقف کار دادگاه تا رسیدن نظر کارشناسی معین باشد و کارشناس نتواند با تعلل خود، کار رسیدگی را به تعویق گذارد و قانون در هر دو مسأله فوق تضمیناتی مقرر داشته می باشد. مواد ۲۵۷ تا ۲۶۹ قانون آیین دادرسی مدنی اختصاص به رجوع به کارشناس و شرایط و احکام آن دارد.

 

۲ـ۲ـ۲ـ اقسام اقرار

برای شناخت هر چه بیشتر مفهوم اقرار و آثار آن، اقرار را به اعتبارات گوناگون می‌توان مورد تقسیم‌بندی قرار داد. مانند به اعتبار نوع دلالت، از جهت دامنه شمول، از حیث محل اقرار، از جهت قالب اقرار، به اعتبار قاطعیت و عدم قاطعیت و نیز بر حسب ترکیب می‌توان اقسام اقرار را باز شناخت. در شش گفتار اقسام اقرار مورد بررسی قرار می‌گیرد.

۲ـ۲ـ۲ـ۱ـ به اعتبار نوع دلالت آن: اقرار صریح و ضمنی

۱ـ اقرار صریح

 بررسی تطبیقی اثر اکراه در اقرار در فقه امامیه و نظام حقوقی ایران

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه ارشد رشته حقوق: مطالعه تطبیقی اثر اکراه در اقرار در فقه امامیه و نظام حقوقی ایران

این فایل ها تست های آزمون آزمایشی کارشناسی ارشد انتشارات سنجش و دانش می باشد که با پاسخ های کاملا” تشریحی ارائه می شود. شما می توانید از منوی جستجو (بالای سایت سمت چپ ) تست های دروس دیگر را پیدا کرده و رایگان دانلود کنید