دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :انگیزه ها و عوامل موثر بر حضور تماشاچیان مسابقات کاراته در شهر تهران

تکه ای از متن پایان نامه :

مقدمه

در این فصل آغاز به مبانی نظری پرداخته می گردد و مقدماتی در مورد ورزش، تاریخچه کاراته جهان و چگونگی ورود آن به ایران، تاسیس فدراسیون کاراته در ایران، آیین نامه اجرای لیگ کاراته ایران، تماشاگران، تاثیرات تماشاگران و ماهیت وظیفه حرکتی، انگیزش، عوامل موثر بر حضور تماشاچیان، ارائه خدمات به تماشاچیان، انگیزه ها، عوامل موثر و کاربردی، مروری در بخش پیشینه پژوهش، تحقیقات ارائه شده در داخل و خارج از کشور پرداخته می گردد.

 

۲-۱ کاراته

۲-۱-۱ تاریخچه پیدایش کاراته در جهان:

حدود ۷۰۰ سال قبل از میلاد در یونان باستان آموزش دفاع شخصی به شکل تکنیک های توسعه یافته وجود داشته که به آن پریک و پانکرشین می گفتند و در آن طریقه مشت زنی، حرکات پا، کشتی و نیز بهره گیری از اسلحه آموزش داده می گردید. تاریخ نگاشت می باشد که حدود هزار سال قبل از میلاد در کشور هند کلاس آموزشی مبارزه وجود داشته بنام کشاتریا که به نظر می رسد در آن کلاس فنون رزمی تدریس می شده.

در قرن ششم راهبی هندی به نام بودیدهاراما که اولین رئیس طایفه چان بود از کامچی پورام نزدیک مادراس پای پیاده سراسر هیمالیا را به منطقه شمالی چین هونان طی نمود و در آنجا در معبد شائولین که در سونگ شان در شورینجی قرار داشت اقامت نمود و در مدت اقامتش یک سری تمرین هجده تایی را که اکی کین کیووسن زومی کیو نامیده می گردید را به کشیشان معبد آموزش داد که این آموزش شامل حرکات حیوانات واقعی و یا افسانه ای بوده می باشد که گویی جنبه عبادت داشته. تمرینات بودیدها راما ( که در زبان ژاپنی داروماتاشی و در زبان چینی تامو خوانده می گردد) این حرکات بعدها بصورت دفاع از خود تبدیل گردید و نام آن را مشت معبد شائولین گذاشت. به همین خاطر معبد شائولین محل تولد هنرهای رزمی توسعه یافته می باشد

انگیزه ها و عوامل موثر بر حضور تماشاچیان مسابقات کاراته در شهر تهران

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

این فایل ها تست های آزمون آزمایشی کارشناسی ارشد انتشارات سنجش و دانش می باشد که با پاسخ های کاملا” تشریحی ارائه می شود. شما می توانید از منوی جستجو (بالای سایت سمت چپ ) تست های دروس دیگر را پیدا کرده و رایگان دانلود کنید