دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : ارزیابی کتابخانه های دانشکده های دانشگاه آزاد اسلامی

تکه ای از متن پایان نامه :

میکروفیش و محل خواندن آنها نیز از دیگر وسایل آموزشی هستند. بعضی از متخصصین و کتابداران معتقدند کتاب و نشریه و وسایل جدید آموزشی بایستی همه در یکجا مستقر باشند و به عقیده بعضی بهتر می باشد مواد کتابی با مواد غیر کتابی از هم جدا باشند . یکی دیگر از ویژگی ها ی کتابخانه های دانشگاهی تخمین و تعیین تعداد کتابهایی می باشد که در ساختمان کتابخانه جای می گیرد . استاندارد متوسط برای هر قفسه یک طرفه بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ جلد کتاب و برای هر قفسه دو طرفه ۲۵۰ جلد می باشد .

در یک کتابخانه دانشگاهی مطلوب بایستی منابع و تجهیزات زیر طوری در معرض دید و دسترس مراجعه کننده باشد که به محض ورود به کتابخانه دیده شوند .

۴ : درجه حرارت در هماهنگی با تکنولوژی های اطلاع رسانی ۲۱ – ۲۴ درجه سانتی گراد و رطوبت ۵۵ تا ۶۵ درجه.

۵ : تغییر هوا در فضاهای اطلاع رسانی ماشینی ۲ ولوم ساعت می باشد .

۶ : تجهیزات کاهش سر و صدا ۴۵-۵۵ دسی بل می باشد .

۷ : در فضاهای اطلاع رسانی مکانیزه جذب حداکثر نور طبیعی توصیه می گردد .

۸ : مقاومت طبقات ساختمانی مکانیزه ۱۳۰۰ کیلوگرم در متر مربع می باشد .

۹ : برق و انرژی غیر قابل انقطاع برای رایانه ها تامین گردد .

۱۰ : ژنراتور یدکی در واقع اضطراری قطع برق یا دانشگاه توصیه شده می باشد . ( عازم ، ۱۳۹۱ )

۲-۴-۹ : وظایف و تأثیر کتابداران کتابخانه های دانشگاهی .

از کتابداران کتابخانه دانشگاهی انتظار می رود که عملکردهای گوناگونی را به مورد اجرا بگذارد . مع ذالک حرفه او کاملا با آن چیز که که کتابدار بایستی در سطوح مختلف انجام بدهد تطبیق نمی کند . دلیل این امر آن می باشد که توضیح وظایف به موقعیت تخصصی او مربوط نیست . وظایفی که به عهده کتابدار می باشد عبارت می باشد از : گزینش کتاب ، رده بندی ، فهرست نویسی (  شامل آماده سازی سر عنوان های موضوعی ) ، ارائه خدمات مرجع و اطلاع رسانی ، سندآرایی ، خدمات کتاب شناختی ، برقراری دوره ها و سخنرانی های توجیهی درمورد کتابخانه.

ارزیابی کتابخانه های دانشکده های دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج براساس استانداردهای کتابخانه های دانشگاهی ایران.

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

این فایل ها تست های آزمون آزمایشی کارشناسی ارشد انتشارات سنجش و دانش می باشد که با پاسخ های کاملا” تشریحی ارائه می شود. شما می توانید از منوی جستجو (بالای سایت سمت چپ ) تست های دروس دیگر را پیدا کرده و رایگان دانلود کنید