دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :الگوی مناسب ارزیابی عملکرد کارکنان دانشگاه علوم پزشکی ارتش جمهوری اسلامی ایران

تکه ای از متن پایان نامه :

دیگر سازمان باشند)و مشتریان داخلی­شان ارائه گردد. دامنه بازخورد می­تواند افراد ذینفع دیگر از قبیل۱۲- مدیریت بر مبنای هدف[۱](MBO)

مدیریت بر مبنای هدف فلسفه­ای از مدیریت می باشد که سابقۀ آن می­تواند تا سال ۱۹۵۴ ردیابی گردد. هنگام کاربرد مدیریت بر مبنای هدف، افراد بایستی مراحل زیر را انجام دهند:

  1. تعیین و استقرار اهداف و مقاصد با همکاری سرپرستان
  2. تنظیم و تبین برنامه­های عملی
  3. مرور و تعدیل رفتار آنها
  4. ارزیابی بر مبنای دستیابی به اهداف برنامه­ریزی شده

موفقیت این برنامه به میزان زیادی بستگی به توانایی کارکنان و مدیران در استقرار اهداف قابل سنجش و اثبات در عملکرد دارد. در شکل ایده­ال، MBO مستلزم آنست که مدیریت سطوح بالاتر اهداف را تعیین و سپس به زیردستان خود اعلام کنند. زیردستان همان فرایند را دنبال می­کنند تا تمام سطوح کارکنان در سازمان اهداف را استقرار دهند و برنامه­های اجرایی را تنظیم کنند. نتیجه نهایی تبین روشنی از اهداف در سراسر سازمان می باشد، که به تکمیل اهداف کلی سازمانی منتهی می­گردد. به طور اختصار، مدیریت بر مبنای هدف فرایندی می باشد که در آن اهداف فردی و برنامه­های اجرایی طراحی می­گردد تا با اهداف کلی سازمانی که اجرا، بازنگری، و تغییر یافته می باشد جفت و جور گردد. افزون بر ممیزی­های غیر رسمی متداول، برنامه­های مدیریت بر مبنای هدف، ارزشیابی­های رسمی ادواری را نیز دخالت می­دهد. قصد نهایی از این مطالعه­ها، مشخص کردن معضلات پیش­بینی نشده قبلی و توسعه روش­هایی برای از بین بردن آن­ها می باشد. این مطالعه­ها تک به تک می­گردد، اما ممکن می باشد در برگیرنده بحث­های گروهی نیز باشد.(جزنی،۱۳۸۷،۳۱۵).

مشارکت مرئوس در هدفگذاری مانند مهمترین مزایای مدیریت بر مبنای هدف به شمار می­آید؛ زیرا از این طریق، مرئوس نیز در نیل به این اهداف سهیم و ذینفع می­گردد. پژوهش نشان داده می باشد کسانی که خود در تعیین اهداف مشارکت دارند، در نیل به آن اهداف بسیار موفق­تر از کسانی هستند که در این امر دخالتی ندارند. در اینجا رئیس و مرئوس در واقع، هر دو اعضای گروهی هستند که به یک مقصود، یعنی بهبود عملکرد و نیل به اهداف سازمانی فعالیت می­کنند. از نقاط قوت این روش می­توان گفت: این روش ارزیابی عملکرد به نتیجه محوری تاکید دارد. به کارکردهای برنامه­ریزی و کنترل کمک می­کند. باعث انگیزش کارکنان می­گردد. در خصوص نقاط ضعف این روش نیز می­توان گفت: مدیران وقت زیادی بایستی صرف آن کنند. حجم کاغذ بازی در سازمان را افزایش می­دهد.

[۱] Management By Objectives.

الگوی مناسب ارزیابی عملکرد کارکنان دانشگاه علوم پزشکی ارتش جمهوری اسلامی ایران

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

این فایل ها تست های آزمون آزمایشی کارشناسی ارشد انتشارات سنجش و دانش می باشد که با پاسخ های کاملا” تشریحی ارائه می شود. شما می توانید از منوی جستجو (بالای سایت سمت چپ ) تست های دروس دیگر را پیدا کرده و رایگان دانلود کنید