دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : ارزیابی کتابخانه های دانشکده های دانشگاه آزاد اسلامی

تکه ای از متن پایان نامه :

به کار گرفته گردید، جایگزین استانداردهای سال ۱۹۷۹ گردید . در این متن ، از کتابداران خواسته شده که اهداف بلند مدت ، میان مدت و کوتاه مدت خود را مشخص کنند ، همچنین راهکاری توصیه شده می باشد که می تواند دستیابی به اهداف و مقاصد را ارزیابی کند . این متن به فرآیند داخلی کتابخانه توجه دارد و حاوی پیشنهادهایی برای آن دسته از دانشکده هاست که تمایل دارند آن را به کار گیرند . ویرایش ۱۹۹۵ استانداردهای کتابخانه های دانشگاهی در سه مقوله کلی مجموعه ها ، کتابداران ، و ساختمان و تجهیزات تدوین شده می باشد . ( هدایی ، ۱۳۷۶ )

  1. استانداردهایی که تا حد امکان لازم می باشد به طور مداوم در انجام فعالیت های خاص به کار رود ، اما لزوما نتایج یکسانی از کاربرد آنها حاصل نمی گردد . قواعد فهرست نویسی انگلوامریکن ، فرمت مارک ، قوانین هر کتابخانه دانشگاهی خدمات زیر را ارائه خواهد نمود :

خدمات مراجعه و اطلاعاتی که در تمام ساعات کار کتابخانه به طور مناسب ارائه می گردد ؛

کمک به افراد در کاربرد منابع کتابخانه؛

خدمات لازم جهت دستیابی به مواد غیر کتابی و موادی که برای خواندن آنها آلات مخصوصی نیاز می باشد ؛

خدماتی که مبنی بر آگاهی از منابع سایر کتابخانه هاست .

این خدمات بایستی به طور کامل کلیه نیازهای اطلاعاتی و کتابشناسی موجود در فضاهای پژوهشی و سایر قسمت های دانشگاه را برطرف سازد.

با اینکه در دانشگاه ها اهمیت زیادی به خواست دانشجویان فوق لیسانس و اعضای هیئت علمی معطوف می گردد ، نیاز دانشجویان دوره لیسانس نیز نباید نادیده گرفته گردد . بالاخره کتابخانه های دانشگاهی بایستی متوجه باشند که مسئولیت عظیم و سنگینی به عهده آنها و کتابخانه های تحقیقاتی گذاشته شده می باشد تا علاوه بر طرفداری از آموزش عالی همکاری های لازم بین یکدیگر معمول دارند .

استاندارد الف / ۲

به مقصود دسترسی کامل به مجموعه و محتوای کتابخانه ها ، هر کتابخانه دانشگاهی اطلاعاتی از مجموعه خود نگهداری خواهد نمود که کامل و پیوسته بوده و با استانداردهای کتابشناسی ملی مطابقت خواهد داشت.

ارزیابی کتابخانه های دانشکده های دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج براساس استانداردهای کتابخانه های دانشگاهی ایران.

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

این فایل ها تست های آزمون آزمایشی کارشناسی ارشد انتشارات سنجش و دانش می باشد که با پاسخ های کاملا” تشریحی ارائه می شود. شما می توانید از منوی جستجو (بالای سایت سمت چپ ) تست های دروس دیگر را پیدا کرده و رایگان دانلود کنید