دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :الگوی مناسب ارزیابی عملکرد کارکنان دانشگاه علوم پزشکی ارتش جمهوری اسلامی ایران

تکه ای از متن پایان نامه :

– اصل اجرا: اجرا کردن برنامه­های منابع انسانی در سازمان که شامل سه بعد می باشد: الف) ارتباطات: راجع به وجود، ماهیت و اهداف فعالیت­های منابع انسانی که در واحدها چه اندازه اطلاع رسانی شده می باشد ب) آموزش توجیهی: آشنایی فرد با شغل و اینکه چگونه فردی می­تواند کار را انجام دهد تا سرانجام اهداف سازمان تحقق یابد. پ) نظارت و طرح: در این قسمت مطالعه می­گردد که تمامی امکانات و منابع لازم و همچنین تعهد کارکنان نسبت به طرح آموزش تحقق یافته می باشد یا خیر.

۳- اصل پیگیری: عبارتست از مطابقت دوره با سیاست سازمانی و شامل شاخص­هایی می باشد که عبارتند از: بازبینی قبل از انجام فعالیت­های منابع انسانی – بازبینی پس از انجام فعالیت­های منابع انسانی- بازخورد (home.clara.net/charterads//iip staff plesentation may 2002 ).

۷- مدل محیط کار عالی[۱]

انجمن بین­المللی مدیریت منابع انسانی آمریکا  هر سال به ۱۰۰ شرکت برتر دنیا که رویکردهای خلاقانه و نوآورانه­ای را برای ایجاد اعتبار، احساس افتخار، صمیمت، انصاف و تکریم در درون محیط کاری­شان اجرا کرده­اند، جوایزی را تخصیص می­دهد، و در مجله فورچون ۱۰۰ معرفی می­کند. نکته قابل توجه در این مدل، این می باشد که دو سوم امتیاز، مبتنی بر نظرات کارکنان و یک سوم امتیاز، مبتنی بر پاسخ­های کارفرمای مربوطه می باشد. این جایزه در سطح شرکت­های کوچک و متوسط امریکا و کشورهای دنیا برگزار می­گردد. ابعاد و معیارهای این مدل همانطور که در نمودار ۲-۵ مشاهده می­شوند به توضیح زیر هستند(قلیچ­لی،۱۳۸۶، ۱۷۹):

سود، سهم بازار بیشتر، ارزش سهام بالاتر و آوازه سازمانی کمک قابل ملاحظه­ای کرده­اند. به طور اختصار، این سازمان­ها نتایج کسب و کار قابل اندازه­گیری و ملموسی بدست آورده­اند. جوایز بهترین­ها، ابتکار اقدام­هایی که نتایج کسب و کار مثبتی برای سازمان­ها ایجاد کرده­اند را شناسایی می­کنند. بدین ترتیب، جوایز بهترین­ها منبع ایده­ها، هدایت و ترغیب حرفه­ای­های منابع انسانی بوده­اند. این جوایز، شامل ده حوزه به توضیح زیر هستند که هر شرکتی براساس تمایل خود می­تواند در یک، یا چند یا همه این حوزه­ها شرکت کند.

حوزه­های ده­گانه جوایز بهترین­ها عبارتند از:

  1. مزیت رقابتی: سازمان برنامه­ای برای کمک به ایجاد و حفظ مزیت رقابتی نسبت به رقباء تدوین کرده می باشد.
  2. نتایج مالی: سازمان برنامه­ای برای ایجاد تغییری که به کاهش هزینه­ یا افزایش درآمد منتج گردد، تدوین کرده می باشد.

[۱] . Great place to work

الگوی مناسب ارزیابی عملکرد کارکنان دانشگاه علوم پزشکی ارتش جمهوری اسلامی ایران

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

این فایل ها تست های آزمون آزمایشی کارشناسی ارشد انتشارات سنجش و دانش می باشد که با پاسخ های کاملا” تشریحی ارائه می شود. شما می توانید از منوی جستجو (بالای سایت سمت چپ ) تست های دروس دیگر را پیدا کرده و رایگان دانلود کنید