دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : ارزیابی کتابخانه های دانشکده های دانشگاه آزاد اسلامی

تکه ای از متن پایان نامه :

اطلاعات همه  اندیشه ها ، داده های واقعی ، آثار علمی و تخیلی می باشد که  به هر شکل  مبادله ، ثبت ، ضبط و منتشر می گردد . در دنیای امروز ، هیچ فردی نمیتواند  این ادعا را داشته باشد که بی نیاز از اطلاعات و سواد می تواند زندگی رو به رشدی داشته باشد .

این اطلاعات از دو طریق ثابت و متحرک در دسترس بهره گیری کنندگان قرار می گیرد . متحرک از طریق رادیو ، تلویزیون ، اینترنت و …. ثابت در قالبی همیشگی ، و ماندگار مانند کتاب و مجله و روزنامه و … . اطلاعات ثابت ، زمانی مفید هستند و به راحتی مورد بهره گیری قرار می گیرند که به شکلی خاص و در مکانی معین منظم شوند . ؛ در کشورهای اروپایی ، به ویژه فرانسه ، در حدود سال ۱۸۰۵ میلادی و در کشورهای آمریکایی ، در حدود سال ۱۸۵۰ ، به اولین نمونه های این کتابخانه ها بر می خوریم .( علومی ، ۱۳۹۰ )

در ایران نیز ، با تاسیس اولین دانشگاه به مفهوم امروزی آن در سال ۱۳۱۳ پایه های کتابخانه های دانشکده ای و دانشگاهی نیز پی ریزی گردید . علت اصلی به وجود آمدن کتابخانه های دانشگاهی ، کمک به اساتید ، مدرسان و دانشجویان برای پیشبرد کار پژوهش و تدریس می باشد.

هدف از هر کتابخانه دانشگاهی ، جمع آوری و سازمان دهی اطلاعات ، فراهم کردن امکانات ، بهره گیری اطلاعاتی سریع ، صحیح و به موقع برای اساتید و دانشجویان و محققان می باشد . ( بنی اقبال ، ۱۳۷۷ )

کتابخانه دانشگاهی ، مانند یک بخش آکادمیک [۱] اقدام می کند ، یعنی فعالیت آموزشی و تحقیقاتی و خدمات عمومی را یک جا انجام می دهد . ( عازم ، ۱۳۹۱)

کتابخانه دانشگاه در تمام سطوح ، در برنامه های آموزشی ، و یادگیری شرکتی فعال دارد . (عازم ، ۱۳۹۱)

تغییراتی که ، در خیلی از دانشگاه ها صورت گرفته می باشد ، سبب تاکید باز بیشتر بر مرکزیت کتابخانه در دانشگاه شده می باشد . ( اورنز ، ۱۳۸۸)

هیچ دانشگاهی بدون داشتن کتابخانه مجهز به منزله قلبش نمی تواند کار موثری انجام دهد . ( ابرامی ، ۱۳۸۶ )

کتابخانه مناسب ، نه تنها بنیان و اساس آموزش و مطالعه بلکه شرط ضروری پژوهش و پژوهش می باشد ؛ یک مجموعه تحقیقی خوب در کتابخانه های دانشگاهی ، شهرت و اعتبار دانشگاه مادر را به عنوان مرکز علمی و آموزشی معتبر ، افزایش می دهد . به عبارت دیگر از کیفیت و کارآیی کتابخانه هر دانشگاه ، می توان به عنوان

[۱] Academic.

ارزیابی کتابخانه های دانشکده های دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج براساس استانداردهای کتابخانه های دانشگاهی ایران.

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

این فایل ها تست های آزمون آزمایشی کارشناسی ارشد انتشارات سنجش و دانش می باشد که با پاسخ های کاملا” تشریحی ارائه می شود. شما می توانید از منوی جستجو (بالای سایت سمت چپ ) تست های دروس دیگر را پیدا کرده و رایگان دانلود کنید