دانلود پایان نامه

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   بررسی تطبیقی اثر اکراه در اقرار در  فقه امامیه و نظام حقوقی ایران

تکه ای از متن پایان نامه :

پیدا کند، این می باشد که تشخیص مرز بین این دو و جایگاه آن، گاه مشخص و معین نیست. و امکان اعمال سلیقه در آن بعید نیست. اگر دست دادرسان در تأثیرپذیری از عواطف و احساسات باز باشد، آنگاه قطعاً باید شاهد قبض و بسط و تشتت آراء نیز باشیم. به همین جهت کشف مسائل مربوط به این حوزه و بهره‌گیری از تکنیک‌های حل آن را می‌توان از مسائل اولویت‌دار جامعه بشری دانست. تمایل به انتظام در این خصوص با بهره گیری از یافته‌های علمی در زمینه‌های جرم‌شناسی، روان‌کاوی، روان‌شناسی و علوم آزمایشگاهی و . . . نشانگر این حس برای تغییر وضع دادرسی و اعلام نارضایتی و ناکارآمدی ابزارهای دادرسی در نظام قضایی می باشد. اظهار تعابیری مانند دادرسی علمی، دادرسی عادلانه، دادرسی مبتنی بر احقاق حق و انصاف و تعابیر مشابه دیگر ضمن تأیید و تأکید بر عدم رضایت از وضع موجود و تصوری اعتراض‌گونه با ترسیمی از چشم‌انداز و خواسته‌های دست یافتنی در آینده بسیار نزدیک می باشد (بهرامی، ۱۳۸۷، ص ۲۶).

 

۲ـ۱ـ۳ـ جایگاه اقرار از حیث سیستم قضایی

از نظر تاریخی، آیین دادرسی تحولات مختلفی را پشت سر گذاشته می باشد. در خصوص جایگاه ادله اثبات از حیث نظام حاکم بر دادرسی نظام‌های مختلف را به دو دسته اتهامی و تفتیشی تقسیم کرده‌اند که به توضیح و توضیح آن‌ها می‌پردازیم.

۱ـ نظام آیین دادرسی اتهامی: در آیین دادرسی اتهامی این مدعی و یا طرفین دعوی و یا خانواده آن‌ها هستند که جریان دعوی را به دست می‌گیرند و بدون آن‌ها اصلاً دعوی به جریان نمی‌افتد. در این نظام، کسی که متصدی امر قضا قرار می‌گیرد، قاضی حرفه‌ای و یا فردی صالح برای تصدی این امر نمی‌باشد، بلکه در سیستم اتهامی به ترتیب شهادت، اقرار و سوگند اهمیت فراوانی دارد اما در نظام تفتیشی زیرا غالباً سیستم ادله قانونی مورد نظر می باشد اقرار از اهمیت و جایگاه بالایی برخوردار می‌باشد و شهادت در درجه بعدی قرار می‌گیرد.

 

۲ـ۲ـ تحصیل دلیل در نظام حقوق مدنی ایران

برای بهره گیری از حق، وجود آن کافی نیست. اگر حق همراه با دلیل نباشد و به اثبات نرسد، اجرای آن منوط به میل بدهکار می‌گردد و نمی‌توان از نیروی دولت در این راه یاری خواست. چه‌بسا حقوقی که به‌دلیل بی‌تجربگی یا حسن نیت صاحب آن از بین می‌رود و چه بسیارند کسانی که زیرا وسیله اثبات حق خود را ندارند، یا از دادخواهی منصرف می‌شوند و یا دعوا را می‌بازند و به جبران خسارت متجاوز نیز محکوم

 بررسی تطبیقی اثر اکراه در اقرار در فقه امامیه و نظام حقوقی ایران

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه ارشد رشته حقوق: مطالعه تطبیقی اثر اکراه در اقرار در فقه امامیه و نظام حقوقی ایران

این فایل ها تست های آزمون آزمایشی کارشناسی ارشد انتشارات سنجش و دانش می باشد که با پاسخ های کاملا” تشریحی ارائه می شود. شما می توانید از منوی جستجو (بالای سایت سمت چپ ) تست های دروس دیگر را پیدا کرده و رایگان دانلود کنید