دانلود پایان نامه

 

مصرف قهوه در هنگام مطالعه کنکور و امتحان نهایی

مصرف قهوه در طول روز برای افزایش بازدهی و نتیجه بهتر در مطالعه کنکور طبیعتا تاثیر دارد اما قبل از آن بهتر است کمی بیشتر با برخی از فواید و معایب مصرف قهوه آشنا شویم.

مزایای مصرف قهوه در هنگام مطالعه :

  • مصرف کافیین بیست دقیقه قبل از مطالعه سبب بهبود عملکرد حافظه می شود
  • نوشیدن آن پیش از فرآیند یادگیری به طور معنی داری، میزان عملکرد حافظه را ارتقا می دهد.
  • قهوه باعث افزایش شادابی می شود.
  • باعث افزایش دید و بینایی بهتر می شود.

معایب مصرف قهوه در هنگام مطالعه :

  • مصرف ۸ ساعت قبل از خواب باعث اختلال در خواب می شود.
  • باعث افزایش صربان قلب می شود
  • می تواند باعث افزایش استرس شود.
  • افزایش مصرف آن بدن را وابسته می کند.

تحقیقات در زمینه مصرف قهوه قبل از مطالعه؛خوب یا بد؟!

«در یک پژوهش تعداد ۶۴ نفر از دانشجویان دانشکده ی روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه شهید بهشتی، در نیمسال اول تحصیلی سال ۱۳۹۵ به روش نمونه گیری در دسترس انتخاب شده و در دو گروه آزمایش و کنترل قرار گرفتند (هر گروه ۳۲ نفر). گروه آزمایش قبل از مطالعه قهوه مصرف کردند و گروه کنترل قهوه مصرف نکردند. سپس بعد از ۳ بار خواندن متن از آزمودنی ها آزمون یاد آوری حافظه به عمل آمد.»

نتیجه تحقیقات : « و به طور کلی  بنابراین برای کسانی که از نظر پزشکی منع مصرف ندارند، مصرف یک فنجان قهوه قبل از مطالعه برای بهبود عملکرد حافظه مناسب به نظر می رسد. »

١- مصرف کافی میکس (به دلیل کافئین اندک) برای هوشیاری مشکلی ندارد. اما این مسئله نباید هر روز اتفاق بیفتد زیرا سبب می شود به آن عادت کرده و هر بار به مقدار بیشتری از این ماده برای هوشیاری نیاز پیدا کنید.

٢- خوردن زیاد این مواد سبب کاهش تمرکز شما شده و همچنین ضربان قلب شما را بالا می برد. بنابراین درصورتیکه مستعد استرس هستید سعی کنید تا جای ممکن از مصرف مواد غذایی حاوی کافئین اجتناب کنید.

٣- همچنین به خاطر داشته باشید که شب قبل از آزمون های آزمایشی و بررسی سوالات امتحان نهایی و سوالات کنکور خود، از کافی میکس استفاده نکنید زیرا علاوه براین که ممکن است سبب بی خوابی شما شود، کاهش تمرکز شما را در سرجلسه آزمون به همراه خواهد داشت.

منبع

این فایل ها تست های آزمون آزمایشی کارشناسی ارشد انتشارات سنجش و دانش می باشد که با پاسخ های کاملا” تشریحی ارائه می شود. شما می توانید از منوی جستجو (بالای سایت سمت چپ ) تست های دروس دیگر را پیدا کرده و رایگان دانلود کنید