دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : ارزیابی کتابخانه های دانشکده های دانشگاه آزاد اسلامی

تکه ای از متن پایان نامه :

کارمندان هر کتابخانه ی دانشگاهی بایستی از لحاظ تعداد و تنوع کافی باشند تا بتوانند مجموعه را سازمان و توسعه داده و از آن نگهداری کنند . این کارکنان در ارائه خدمات مراجعه و اطلاعاتی که مورد نیاز دانشگاه می باشد اقدام خواهند نمود .

تفسیر

تعداد کارکنان هر کتابخانه دانشگاهی را عواملی چند معین می سازد که عبارتند از :

تعداد واحدهای مجزای کتابخانه از نقطه نظر فیزیکی .

تعداد نهادهای خدماتی که به کارمندان احتیاج دارند .

ساعات کار کتابخانه

تعداد و مشخصات موادی که سالانه آماده می شوند .

در برنامه جامعی از مدیریت کارمندان کتابخانه های دانشگاهی به استخدام ، انتصاب ، ترفیع ، تصدی ، انفصال ، رجوع به خدمت ، توضیح وظایف و مسئولیت ها ، طبقه بندی و میزان حقوق ، برنامه های کارآموزی و راهنمایی ، مطالعه راندمان کار ، افزایش کارمند و مشاوره توجه خواهد گردید .

بخش چهارم

تسهیلات و امکانات

استاندارد د / ۱

 کتابخانه ی دانشگاهی بایستی تسهیلات و امکاناتی فراهم بکند تا نیاز های فعلی و آینده دانشگاه و برنامه های آن را مرتفع سازد . کیفیت و کمیت ساختمان های کتابخانه ی دانشگاه بایستی طوری باشند که بتوانند مجموعه را در خود جای داده و فضای لازم برای بهره گیری از آن بوسیله دانشجویان ، اعضای هیئت علمی و سایر مراجعین را داشته باشند . در این میان فضای کافی برای فعالیت های کتابخانه که در ارائه خدمات لازم است در نظر گرفته خواهد گردید. کفایت امکانات را نمی توان فقط به نیازهای فعلی محدود ساخت . تعداد و ترکیب ثبت نام در دانشگاه ، کیفیت برنامه های آموزشی و پژوهشی ، شکل و میزان مواد کتابخانه روی نیازهای کتابخانه اثر فراوانی می گذارد . و لازم می باشد که این نیازها به طور مداوم مورد ارزیابی و مطالعه قرار گیرد

ارزیابی کتابخانه های دانشکده های دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج براساس استانداردهای کتابخانه های دانشگاهی ایران.

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

این فایل ها تست های آزمون آزمایشی کارشناسی ارشد انتشارات سنجش و دانش می باشد که با پاسخ های کاملا” تشریحی ارائه می شود. شما می توانید از منوی جستجو (بالای سایت سمت چپ ) تست های دروس دیگر را پیدا کرده و رایگان دانلود کنید