دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :انگیزه ها و عوامل موثر بر حضور تماشاچیان مسابقات کاراته در شهر تهران

تکه ای از متن پایان نامه :

همه پیشرفت تکنولوژی، مسایل انسانی بزرگترین گرفتاری عصر ما را به وجود آورده و انگیزش ذهن متخصصان را در سطح وسیعی به خود مشغول داشته می باشد (شفیع زاده، خلجی، ۱۳۸۰).

یکی از وظایف اصلی مدیران، تصمیم گیری و سیاست گذاری برای آینده سازمان خویش می باشد. تجزیه و تحلیل انگیزه های حضور می تواند ابزار مناسبی برای تصمیم گیری مدیران ‌باشد. طرفداران ورزشی با حضور در مسابقات مقدار زیادی پول در جریان این کار خرج می کنند (هاوارد و کرامپتون[۱]، ۲۰۰۴).

مدیران و بازاریابان تیم های ورزشی برای افزایش حضورتماشاگران در مسابقات بایستی از استراتژی‌ها و طرح های جدید بازاریابی بهره گیری کرده زیرا که بهترین راه برای افزایش حضور تماشاگران در بازی می باشد که عوامل و انگیزه های موثر بر حضور چه عوامل روانی و درونی و چه عوامل بیرونی و محیطی شناسایی شده و مقدار تاثیر هر یک بر میزان حضور سنجیده گردد.

مطالعه عوامل موثر بر حضور تماشاگران در مسابقات و استادیوم های ورزشی می توان به مدیران باشگاه و استادیوم های ورزشی در جهت جذب و حضور مستمر تماشاگران در مسابقات ورزشی اقدام و باشناسایی نقاط ضعف در جهت رفع آن و تقویت نقاط قوت به درآمد سازمان های ورزشی کمک می نمایند. لذا بایستی مطالعه گردد که چه دلایلی موجب عدم وجود تماشاگران در مسابقات کاراته می گردد و حتی خانواده کاراته کاران نیز تمایلی به حضور در این مسابقات ندارند و این مسئله موجب شده تا به مطالعه این مسئله بپردازیم و علت های عدم حضور تماشگران را مطالعه نماییم تا شاید بتوان با در نظر داشتن نتایج بدست آمده این معظل را  در رشته کاراته برطرف کنیم.

 

۱-۲ اهمیت و ضرورت

انگیزش عملی می باشد پویا و ارتباط ای بین نیاز و اقدام می باشد که با ایجاد تنش و فشار در بشر حرکت و تکاپو ایجاد میکند و او را وادار می سازد که رفتار جهت دار برای تحصیل نتیجه ای بگیرد که ارضاء کننده نیازهای او باشد بدون اینکه در حالات او حتی تغییراتی به وجود آورد (نائلی، ۱۳۷۳).

[۱] Ahavard and Crampton

انگیزه ها و عوامل موثر بر حضور تماشاچیان مسابقات کاراته در شهر تهران

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

این فایل ها تست های آزمون آزمایشی کارشناسی ارشد انتشارات سنجش و دانش می باشد که با پاسخ های کاملا” تشریحی ارائه می شود. شما می توانید از منوی جستجو (بالای سایت سمت چپ ) تست های دروس دیگر را پیدا کرده و رایگان دانلود کنید