دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :ارزیابی تأثیر مشارکتهای مردمی در توسعه شهری (مطالعه موردی منطقه ۴ اردبیل)

تکه ای از متن پایان نامه :

در توضیح این نردبان می توان گفت در پایین ترین پله این نردبان عدم مشارکت هست و شهروندان از هیچ قدرتی برخوردار نیستند .گاهی موارد سازمان های دولتی با ایجاد شکل ساختگی از مشارکت به عوام فریبی می پردازند. در واقع هدف واقعی آنها آموزش شهروندان برای قبول کارهاست که از قبل تکلیفش روشن شده می باشد. در پله بعدی شکل گیری عدم مشارکت معرفی می گردد که درمان نام گرفته می باشد و هدف پیدا کردن راه چاره ای برای رفتارهای خودشان می باشد و با اطلاع رسانی و مشاوره برنامه های حکومت را جلو می برد. نتیجه این مشاوره برخورداری کم از حق مشارکت می باشد. اما به طور موقت تسکین بخش می باشد، ولی مشارکت واقعی محسوب نمی گردد و اقتدار شهروندان را نیز ساقط می نماید و تصمیم گیری عموماً با صاحبان قدرت می باشد و مراتبی از مساوات طلبی را به وجود می آورد و در پله بعدی اشکال واقعی مشارکت دیده می گردد که در قالب همکاری قدرت تفویض شده و نظارت شهروند مطرح می گردد که بیانگر توزیع قدرت شهروندان می باشد. مخالفان بر این عقیده اند که این سطح به دلیل هزینه بر بودن نارسایی و امکان سو بهره گیری فرصت طلبان مانع از ارائه مناسب خدمات عمومی می گردد (همان، ۱۶۹-۱۶۸).

نردبان مقتدر سازی شهروند: این طریق از مشارکت در سال ۱۹۹۴ (بر پایه دیدگاه انشتاین) توسط بورنز به توضیح زیر ارائه گردید:

وابستگی متقابل و نظارت سپرده شده و نظارت تفویض شده نظارت شهروند
همکاری نظارتی، عدم تمرکز محدود، تصمیم گیری موثر، هیات مشورتی مشارکت شهروند
اطلاع رسانی ضعیف و مشاوره ظاهری، جنجال عمومی عدم مشارکت شهروند

پذیرش دستورالعمل های اجرایی فراهم می کند. هدف از مشارکت در این مرحله عبارتند از:

 رسیدن به درک مشترک میان مردم و مسوولان در مورد اهمیت مساله و ضرورت اجرای آن. در بسیاری موارد اهمیت طرح برای کارشناسان روشن می باشد، اما مردم اجرای آن را در اولویت نمی دانند. در این حالت ضروری می باشد درک مشترک حاصل گردد.

آگاهی مسوولان، مدیران و کارشناسان از دانش بومی(تخصصی) مردم.

 انجام گفت و شنود دو طرفه بین مردم و مسوولان به مقصود تسهیل در روابط متقابل

ارزیابی تأثیر مشارکتهای مردمی در توسعه شهری (مطالعه موردی منطقه ۴ اردبیل)

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

این فایل ها تست های آزمون آزمایشی کارشناسی ارشد انتشارات سنجش و دانش می باشد که با پاسخ های کاملا” تشریحی ارائه می شود. شما می توانید از منوی جستجو (بالای سایت سمت چپ ) تست های دروس دیگر را پیدا کرده و رایگان دانلود کنید