دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : ارزیابی کتابخانه های دانشکده های دانشگاه آزاد اسلامی

تکه ای از متن پایان نامه :

۲-۴-۱: اهداف کتابخانه های دانشگاهی.

اهداف کتابخانه دانشگاهی دقیقا منطبق با اهداف سازمان مادر آن یعنی دانشگاه می باشد ، این اهداف را میتوان به این شکل بیان نمود:

۲-۴-۱-۱ : اهداف کلی.

کمک به برنامه های آموزشی در کلیه رشته هایی که در دانشگاه تدریس میشود

کمک به برنامه های پژوهشی دانشگاه

کمک به برنامه ریزی های آموزشی دانشگاه.( مزینانی ، ۱۳۸۲)

۲-۴-۱-۲ : اهداف ویژه.

۳ : هزینه ی روز افزون کتابخانه ها .

۴ : ارائه رشته های جدید آموزشی و توسعه رشته های موجود در سطوح بالاتر .

۵ : ایجاد و توسعه شیوه های جدید آموزشی و تاکید شدید بر مطالعه فردی .

از نظر سازمان تا چند دهه گذشته ، کتابخانه های دانشگاهی دارای یک مجموعه یا کتابخانه مرکزی بود که در آن هرگونه مطلب برای دانشجو و استاد ، در هر سطح و رشته گرد آمده بودند . و در عین حال دانشکده نیز کتابخانه ای جدا و خاص خود داشت . امروز ، به علاوه تشکیلات ، نمونه های سازمانی جدیدی پدید آمده اند . بعضی دانشگاه ها برای دوره چهارساله دانشکده های خود بنایی جدا ساخته اند و همه مواد و تسهیلات و خدمات لازم را برای دانشجویان این دوره گرد آوری کرده اند . در مقابل کتابخانه مرکزی دانشگاه خدماتش را متوجه دانشجویان دوره عالی ، گروه پژوهندگان و استادان کرده می باشد . یکی از مسائل که در مورد سازمان کتابخانه های دانشگاهی پیوسته مورد بحث بوده تمرکز یا عدم تمرکز کتابخانه های یک دانشگاه می باشد که گروهی نتیجه بحث ها را تمرکز اداری و عدم تمرکز جغرافیایی یا پراکندگی بنا یافته اند . ( ابرامی ، ۱۳۸۶ )

۲-۴-۳ : نیروی انسانی کتابخانه های دانشگاهی .

با در نظر داشتن عملکرد و وظایف کتابخانه های دانشگاهی ، کتابداران شاغل در این نوع کتابخانه ها ، بایستی تحصیلات عالی کتابداری داشته باشند . بدین معنا که در بخش های اصلی کتابخانه بایستی کتابداران با مدارک

ارزیابی کتابخانه های دانشکده های دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج براساس استانداردهای کتابخانه های دانشگاهی ایران.

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

این فایل ها تست های آزمون آزمایشی کارشناسی ارشد انتشارات سنجش و دانش می باشد که با پاسخ های کاملا” تشریحی ارائه می شود. شما می توانید از منوی جستجو (بالای سایت سمت چپ ) تست های دروس دیگر را پیدا کرده و رایگان دانلود کنید