دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :الگوی مناسب ارزیابی عملکرد کارکنان دانشگاه علوم پزشکی ارتش جمهوری اسلامی ایران

تکه ای از متن پایان نامه :

ث) رویکرد کیفیت: چهار رویکرد پیش گفته رویکردها سنتی به اندازه‌گیری و ارزیابی عملکرد کارکنان تلقی می‌شوند. دو ویژگی اصلی رویکرد کیفیت؛ مشتری‌گرایی و رویکرد پیشگیری از خطا هستند. ارتقاء رضایت مشتریان داخلی و خارجی از اهداف اولیه و اساسی رویکرد کیفیت می باشد.

– روش ثبت وقایع حساس[۱]

– روش چک لیست[۲]

– روش مقیاس رتبه‌ای رفتاری[۳]

– مقیاس مشاهده رفتار[۴]

کانون توجه در این ارزیابی­ها خصوصیات رفتاری می­باشد. در همین راستا نظریه­های رفتار رهبری مبنای ارزیابی عملکرد قرار می­گیرند. پس هدف از این نظریه­ها، شناسایی رفتارهایی می باشد که با رهبری موثر همراه هستند و محققان تصور کردند، رفتارهای رهبران موثر به نوعی با رفتارهای رهبران غیر موثر تفاوت دارند. به مرور زمان این مطالعات توسعه یافته و جنبه اقتضایی به خود گرفتند، بطوریکه براساس نظریه­های اقتضایی رهبری برای ارزیابی عملکرد کارکنان و مدیران بایستی به شیوه رفتار آنان براساس وضع و موقعیت توجه نمود. مطالعات نشان می­دهند در این روش ارزیابی نیز به عوامل ذهنی توجه می­گردد. اما بنظر می­رسد با در نظر داشتن گستره عملیاتی این نوع روشهای ارزیابی، نمی­توان بطور کامل بر ذهنی بودن این روشها انگشت گذاشت، زیرا اهمیت این روش­ها موجب شده می باشد که دانشمندان علوم رفتاری نسبت به غنی کردن روش­های ارزیابی براساس گرایش­های رفتاری همت بگمارند. از آن جمله می­توان به فعالیت­های ” مرکز مطالعات رهبری” در امریکا اشاره نمود که توسط بلانچارد و همکارن اداره می­شوند(کوپرز[۵] و همکاران، ۲۰۰۰).

ج) روش­های مبتنی بر نتایج

– روش مدیریت بر مبنای اهداف[۶]

– روش کارت امتیازی متوازن

به مقصود اجتناب از معضلات آمیخته با نظام­های ارزیابی مبتنی بر ویژگی­های فردی و رفتاری، در ارزیابی می­توان به جای رفتارها، نتایج حاصله از رفتارهای کاری را مورد اندازه­گیری قرا داد. لذا برای ارزیابی عملکرد کارکنان به اندازه­گیری نتایج کار کارکنان پرداخته و از شاخص­هایی مانند میزان تولید، میزان ارائه خدمات،

[۱].Critical Incident Method

[۲].Checklist

[۳].Behaviorally Anchored Rating Scale(BARS)

[۴].Behavior Observation Scale(BOS)

 Cooper.[5]

[۶].Management by Objectives

 

الگوی مناسب ارزیابی عملکرد کارکنان دانشگاه علوم پزشکی ارتش جمهوری اسلامی ایران

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

این فایل ها تست های آزمون آزمایشی کارشناسی ارشد انتشارات سنجش و دانش می باشد که با پاسخ های کاملا” تشریحی ارائه می شود. شما می توانید از منوی جستجو (بالای سایت سمت چپ ) تست های دروس دیگر را پیدا کرده و رایگان دانلود کنید