دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : ارزیابی کتابخانه های دانشکده های دانشگاه آزاد اسلامی

تکه ای از متن پایان نامه :

برنامه های آموزشی بهره گیری کننده شامل خدمات مشاوره ای خوانندگان ، خدمات رایزنی ( ممکن می باشد کتابدار در تأثیر یک رایزن برای کتابخانه ای دیگر / مرکز سند آرایی / مرکز اطلاعات خدمت کند )  ، هدایت و پژوهش ( امکان دارد کتابداری جهت توسعه خدمات کتابخانه ، مطالعاتی را انجام دهد . احتمالا این امر به شکل همکاری در متون تخصصی خواهد بود .) و اداره و مدیریت می باشد . وظایف فوق را می توان به گروه های زیر طبقه بندی نمود .

وظایف آموزشی.

وظایف پژوهشی .

دانشگاهی در حال تحول و تبدیل به مراکز اطلاع رسانی در سطح دانشگاه ها هستند . به دین معنا که اغلب کتابخانه های دانشگاهی با اتصال به شبکه های داخلی و بین المللی کوشش دارند تا روز آمد ترین منابع و مقالات علمی را در دسترس مراجعان خود قرار دهند .( مزینانی ،۱۳۸۲)

 

۲-۶ : شکل گیری کتابخانه های دانشگاهی ایران .

با وجود اینکه اولین موسسه آموزش عالی در ایران را امیر کبیر با نام دارالفنون تاسیس نمود ، اما بایستی اذعان داشت که اولین دانشگاه به مفهوم امروزی آن در سال ۱۳۱۳ با نام دانشگاه تهران تاسیس گردید. با تاسیس این دانشگاه و شکل گیری دانشکده های مختلف آن پایه های کتابخانه های دانشکده ای و دانشگاهی نیز پی ریزی گردید . ( مزینانی ،۱۳۸۲ )

نخستین و قدیمی ترین کتابخانه دانشگاهی ایران ، کتابخانه دانشکده حقوق ( ۱۳۱۸ ) می باشد که میراث کتابخانه مدرسه عالی علوم سیاسی ( ۱۲۹۹ ش. )  بود .

دانشکده های ادبیات ، پزشکی ، فنی و علوم  دانشکده های مهم دانشگاه تهران بودند که در آنها کتابخانه های دانشکده ای جدید تاسیس گردید .

از بزرگ ترین و مهم ترین کتابخانه های دانشگاهی ایران این موارد را بایستی ذکر نمود : کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران ؛ کتابخانه مرکزی دانشگاه صنعتی شریف ؛ کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم پزشکی ایران ؛

ارزیابی کتابخانه های دانشکده های دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج براساس استانداردهای کتابخانه های دانشگاهی ایران.

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

این فایل ها تست های آزمون آزمایشی کارشناسی ارشد انتشارات سنجش و دانش می باشد که با پاسخ های کاملا” تشریحی ارائه می شود. شما می توانید از منوی جستجو (بالای سایت سمت چپ ) تست های دروس دیگر را پیدا کرده و رایگان دانلود کنید