دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :مطالعه سروده های شاعران ایرانی خارج از کشور با تکیه بر سروده های شاعران معاصر 

تکه ای از متن پایان نامه :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

می گردد. [۱]در شعر، ساختار ، تشکیل و تنظیم ارتباطی می باشد قوی و یکپارچه بین همه عناصر شعر که شاعر آن را با به کار بردن تدابیر فن شعر به وجود می آورد.

در بررسی همه جانبه و دقیق شعر برون مرزی ایران ،در نظر داشتن ساختار، لازم و ضروری می باشد چرا که بخشی از قوت و ضعف شاعر در نحوه به کار گیری ابزارهای ادبی برای بیان مؤثرتر موضوع در این سطح  نمایان می گردد. هرچند پرداختن به این موضوع، بحثی دقیق و درازدامن را می طلبد ، اما در این مجال، سعی می کنیم در حد امکان به نکات اساسی و مهم در  ساختار شناسی شعر برون مرزی ایران در دو سطح زبانی و ادبی بپردازیم.

 

 

 

۲-۱ سطح زبانی

محور همه تحولات شعر،‌زبان و اجزای آن می باشد. زبان پدیده بسیار پیچیده ای می باشد که در  سه حوزه موسیقی ، لغت و دستور زبان  درخور بررسی می باشد.

 

 

 

۲-۱-۱ موسیقی

از آنجا که شعر و موسیقی ارتباط ای تنگاتنگ دارند و به جرأت می توان گفت :” شعر چیزی نیست غیر از به موسیقی رسیدن کلام”[۲] ، آغاز باید تعریفی دقیق از موسیقی ارائه کرد ، سپس به بررسی انواع آن در شعر برون مرزی پرداخت.

[۱] سیما داد. فرهنگ اصطلاحات ادبی.تهران : مروارید، چ ۱(۱۳۷۸) ذیل ساختار

[۲] محمد رضا شفیعی کدکنی،. موسیقی شعر. تهران: آگاه، چ ۴۱ (۱۳۷۰)،ص ۲۹۴

مطالعه سروده های شاعران ایرانی خارج از کشور با تکیه بر سروده های شاعران معاصر

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

این فایل ها تست های آزمون آزمایشی کارشناسی ارشد انتشارات سنجش و دانش می باشد که با پاسخ های کاملا” تشریحی ارائه می شود. شما می توانید از منوی جستجو (بالای سایت سمت چپ ) تست های دروس دیگر را پیدا کرده و رایگان دانلود کنید