دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :انگیزه ها و عوامل موثر بر حضور تماشاچیان مسابقات کاراته در شهر تهران

تکه ای از متن پایان نامه :

چکیده

این تحقیق با هدف مطالعه “انگیزه ها و عوامل موثر بر حضور تماشاچیان مسابقات کاراته در شهر تهران” انجام گرفته می باشد.  روش این پژوهش پیمایشی و ابزار اندازه گیری پرسشنامه بوده می باشد. جامعه آماری این پژوهش شامل تمام علاقه مندان و تماشاگران به مسابقات کاراته در شهر تهران می باشند که در تاریخ ۵/۷/۱۳۹۲ در مجموعه ورزشی شهید شیرودی تهران که در نوبت صبح و عصر برگزار گردید بر اساس تخمین محقق و نظر مسئولان برگزاری مسابقات تعداد تماشاگران را حدود ۱۰۰۰نفر بوده می باشد که ۲۷۸ پرسشنامه بر اساس فرمول کوکران مورد تجزیه و تحلیل آماری قرارگرفت.  روش نمونه گیری که در این پژوهش مورد بهره گیری قرار گرفته می باشد، تصادفی می‌باشد.

مطالعه‌های انجام شده در این پژوهش نشان داد که بین میزان طرفداری از تیم و حضور تماشاگران ارتباط معنی داری وجود ندارد، علاقه مندی و طرفداری از تیم عامل مهمی می باشد که نشان می‌دهد تماشاگران به تیم محبوب خود علاقه داشته و جهت طرفداری از تیم محبوبشان به تماشای مسابقات می آیند. همچنین علاقه مندی نشان می‌دهد که علاقه بالایی در بین طرفداران نسبت به تیم هست و این علاقه به مرور زمان ایجاد شده و گسترش یافته می باشد، حال حفظ این علاقه مندی به تیم برعهده بازاریابان ورزشی و مدیران تیم می باشد.

  • بین میزان علاقه به بازیکن خاص و حضور تماشاگران ارتباط معنی داری وجود ندارد.
  • بین میزان گریز و حضور تماشاگران ارتباط معنی داری وجود ندارد.
  • بین میزان خدمات رفاهی و حضور تماشاگران ارتباط معنی داری وجود ندارد.
  • بین میزان هیجان مسابقات و حضور تماشاگران ارتباط معنی داری هست.
  • بین میزان علم به کاراته و حضور تماشاگران ارتباط معنی داری هست.
  • بین میزان پیروزی نیابتی و حضور تماشاگران ارتباط معنی داری وجود ندارد.
  • بین میزان بازی پایاپای و حضور تماشاگران ارتباط معنی داری وجود ندارد.
  • بین میزان سرگرم کنندگی بازیها و حضور تماشاگران در مسابقات کاراته شهر تهران ارتباط معنا داری هست.

 

واژگان کلیدی: انگیزه ها و عوامل، حضور تماشاچیان، مسابقات کاراته، شهر تهران

 

 

 

انگیزه ها و عوامل موثر بر حضور تماشاچیان مسابقات کاراته در شهر تهران

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

این فایل ها تست های آزمون آزمایشی کارشناسی ارشد انتشارات سنجش و دانش می باشد که با پاسخ های کاملا” تشریحی ارائه می شود. شما می توانید از منوی جستجو (بالای سایت سمت چپ ) تست های دروس دیگر را پیدا کرده و رایگان دانلود کنید